CK HROCH s.r.o.  ||  Kořenského 905/4, 400 03 Ústí nad Labem  ||  Tel. +420 474 774 001  |  mobil +420 602 665 775 | +420 724 21 22 40  ||  www.World-Trek.cz | info@world-trek.cz

Create an account

Already registered?

Forgot your password?

Jihoafrická republika a Namibie - s lyžemi na černý kontinent

Zatímco ostatní jezdí do Afriky obdivovat lvy, slony a nosorožce, Vy můžete získat fantastické zážitky na úbočí Ben Mac Dhui (3 001 m), při lyžování na pravém jihoafrickém sněhu.

Více informací

76 800 Kč  
Katalogová cena

72 900 Kč

 • 31.05 - 18.06.17
  76 800 Kč
  Katalog
  REZERVACE UKONČENA

 • 07.07 - 23.07.17
  76 800 Kč
  Katalog
  OBSAZENO

 • 06.07 - 22.07.18
  72 900 Kč
  First minute
  VOLNÁ MÍSTA

souhrnné informace k zájezdu

Destinace Namibie | Jihoafrická republika
Druh zájezdu Turistika a poznání
Doprava Letecky
Strava Snídaně
Ubytování Hotel | Pension | Chata
Náročnost zájezdu 2. Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Více informací

Pokud se Vám zdá jihoafrický sníh málo exotický, dáme Vám možnost vyzkoušet si své lyžařské schopnosti na rozlehlých písčitých pustinách poušti Namib. Jestli však toužíte po opravdu extrémním zážitku, stoupněte si na hranu Bloukrans Bridge (216 m) s bungee lanem kolem kotníků.

Ale nebojte se, nezapomněli jsme ani na fantastickou přírodu a divokou zvěř tohoto kouta světa, navštívíme národní parky a čekají nás i pěší treky divočinou.

Zájezd je připraven tak, aby každý měl dostatek volna a prostoru pro vlastní program.

Rozsah služeb

V ceně:

Doprava, ubytování se snídaní, pronájem expedičního vozidla, náklady na pohonné hmoty, lyže pro lyžování na písku, průvodce, informační materiály, technický doprovod, pojištění CK proti úpadku.

Není v ceně:

Strava, pojištění.

Podrobné informace

Program:

1. den          

Přílet do Kapského města, vyhlídka Lions Head nebo Signal Hill, nocleh v Kapském městě.

2. den

Po setkání se členy skupiny a místním průvodcem, se vydáme na cestu ke kolonii afrických tučňáků, do přírodní rezervace Cape Point. Tito robustní tučňáci, známí také jako Jackass nás vesele uvítají v jižní Africe, a to jejich nepředvídatelným chováním a legračním hýkáním. Naše cesta Kapským městem pokračuje do srdce Cape - pláž v zálivu Hout. Později si můžeme vyzkoušet uvařit si sami tajemství místní kuchyně na pobřeží Viktoria a Alfred. Návrat do hotelu, přenocování.

3. den  

Hermanus – zastávka na pozorování velryb. Hermanus nabízí dechberoucí scenérie velmi dramatického pobřeží a je ideálním výchozím bodem pro pozorování velryb. Obzvlášť atraktivní jsou výpravy za velrybami na seakayaku, kdy se dostáváte opravdu do nejtěsnějšího kontaktu s těmito obrovskými savci. Následuje cesta na Střelkový mys – místo, kde se potkávají Atlantický a Indický oceán, nocleh Mosselbay.

 

4. den

Knysna – sandboarding, užijte si netradiční formy lyžování a snowboardingu na písečných dunách. Začátek Garden Route, zvané také jako zahrada jižní Afriky, nocleh na pláži v Bufalo Bay.

 

5. den

Bloukrans Brigde – 216 m bungee! Pokud jste se dosud nudili, tak tady to dozajista přejde. Skok, kde zažijete několik vteřin volného pádu, než zaberou lana a pak katapult střemhlav vzhůru, tenhle zážitek Vás několikrát probere ze sna…  a dále nás čeká národní park Tsitsikamma.

6. den

Národní park Tsitsikamma je znám pro svou divočinu, husté lesy a nádherné dramatické pobřeží, a to vše si bohatě užijete během fantastického treku divočinou i po hraně až 300 metrových útesů.

 

7. den

Celodenní přesun do Tiffindelu.

 

8. - 10. den

Lyžování na jihoafrickém sněhu, alternativou jsou skitouringové nebo i pěší túry v krásných horách.

11. den

Přesun směrem do Springbok, bude to dlouhý a náročný přesun.

12. den 

Springbok je městečko sevřené horami a nás tu čeká nejen odpočinek, ale je možné se průvodcem vydat i na trek v okolí, kde rostou pro zdejší kraj typické Aloe, ale ne jako kytky známé od nás, ale vzrostlé stromy….

13. den

Fish River Canon – 2. největší kaňon na světě. Hledáte Grand canyon jižní Afriky, vítejte zde, fantastické výhledy, krkolomné stěny kaňonu i romantická zákoutí pro fotografy zde máte jako na dlani.

14. den

Sossusvlei - neustále, měnící se krajinou, se přesuneme severně na okraj národního parku Namib-Naukluft, největší safari park v Africe (50 000 km2). Zde také najdeme ikonické duny Sossusvlei. Tyto nejvyšší duny na světě nabízí díky svým neustálým změnám barev úžasnou příležitost pro pořizování fotografií, a to po celý den od východu po západ slunce. Po příjezdu k Sossusvlei půjde průvodce se skupinou zhruba 3-4 km. Pro ty, kteří nechtějí jít po svých, je zde možnost se svézt vozidlem s pouštní výbavou. Později dorazíme k našemu ubytovacímu zařízení, kde se svlažíme v bazénu a necháme se fascinovat skutečnou africkou pouštní oblohou.

 

15. den

Swakopmund - adrenalin všemi smysly – další místo, kde můžeme zkusit sandboarding nebo jiné aktivit, jako skydiving, vyhlídkové lety nad pouští a projížďky na čtyřkolkách do pouště.

16. den 

Swakopmund. Prohlídka města.

 

17. den

Přesun Swakopmud – Windhoek. Město se nachází v kotlině mezi vrchovinou Khomas a horami Eros a jeho šarm vyniká ve spojení afrických a evropských kultur. Z africké buše pojedeme přímo do srdce německé koloniální éry. Město nabízí spoustu příležitostí k jeho prozkoumání, k nákupu suvenýrů nebo k obdivování novobarokní věže katedrály a koloniální architektury.

18. den

Windhoek, návrat do ČR.

Poznámka:

Datum odletu a příletu se může změnit až o cca +/- 3dny v závislosti na konečném letovém řádu.

Zájezdy pořádáme při obsazení minimálního počtu 4 osob.

 

Více informací na telefonech: 474 774 000, 602 665 775
nebo na e-mailu: 
info@world-trek.cz

Recenze

No customer comments for the moment.

Napsat recenzi

Jihoafrická republika a Namibie - s lyžemi na černý kontinent

Jihoafrická republika a Namibie - s lyžemi na černý kontinent

Zatímco ostatní jezdí do Afriky obdivovat lvy, slony a nosorožce, Vy můžete získat fantastické zážitky na úbočí Ben Mac Dhui (3 001 m), při lyžování na pravém jihoafrickém sněhu.

Napsat recenzi

Blog

CK HROCH s.r.o.  ||  Kořenského 905/4, 400 03 Ústí nad Labem  ||  Tel. +420 474 774 001  |  mobil +420 602 665 775 | +420 724 21 22 40  ||  www.World-Trek.cz | info@world-trek.cz