CK HROCH s.r.o.  ||  Kořenského 905/4, 400 03 Ústí nad Labem  ||  Tel. +420 474 774 001  |  mobil +420 602 665 775 | +420 724 21 22 40  ||  www.World-Trek.cz | info@world-trek.cz

Create an account

Already registered?

Forgot your password?

Od Kapského Města k Viktoriiným vodopádům, nenáročná poznávací turistika

Objevte krásy národních parků Etosha a Chobe. Vydejte se s Křováky (původními obyvateli Jižní Afriky) do buše. Prozkoumejte deltu Okavango na tradičních loďkách Mokoro. Kochejte se krajinou během jízd ve speciálních terénních vozidlech.

 

Více informací

99 900 Kč  
Katalogová cena

99 900 Kč

 • 16.11 - 10.12.17
  99 900 Kč
  Katalog
  REZERVACE UKONČENA

 • 06.01 - 29.01.18
  99 900 Kč
  Katalog
  REZERVACE UKONČENA

 • 16.03 - 09.04.18
  99 900 Kč
  Katalog
  VOLNÁ MÍSTA

 • 16.11 - 10.12.18
  95 900 Kč
  First minute
  VOLNÁ MÍSTA

 • 05.01 - 28.01.19
  95 900 Kč
  First minute
  VOLNÁ MÍSTA

souhrnné informace k zájezdu

Destinace Jihoafrická republika | Namibie | Botswana
Druh zájezdu Turistika a poznání
Doprava Letecky
Strava Dle programu
Ubytování Kombinované Hotelové + Stan
Náročnost zájezdu 3. Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více

Více informací

Tato klasická cesta napříč Jižní Afrikou začíná v duhových národech Jižní Afriky a končí u Viktoriiných vodopádů. Čekají nás treky v divočině, po dunách pouště Namib nebo plavbu po řekách na tradičních lodích, na vlastní kůži poznáme život místních obyvatel. Zájezd organizujeme v malých skupinách se zkušenými průvodci, díky tomu navštívíme krásná místa, kam turisté běžně nepřijdou.

 Po příjezdu do kosmopolitního Kapského Města, nás ohromí stolové hory, které toto krásné město obklopují. Pomocí našeho speciálního terénního vozidla se dopravíme k zálivu Hout, který je proslulý svou krásou a rybářským průmyslem. Poté zamíříme severně směrem k horám Cederberg až do Namibie - země kontrastů. Zde navštívíme Namibijskou poušť a její duny, zažijeme divočinu v národním parku Etosha, navštívíme přímořské město Swakopmund a necháme se očarovat městem Winhoek. Další zemí je Botswana, kde prozkoumáme vodní cesty delty Okavango na tradičních loďkách Mokoro, které nás přiblíží k životu ptáků a hrochů v této ikonické vodní zemi. Opravdová divočina nás čeká v národním parku Chobe, kde si užijeme safari jízdu. Zakončení našeho afrického dobrodružství nás čeká v Zimbabwe u bouřlivých Viktoriiných vodopádů. 

Je tato dovolená právě pro vás?

V Africe je vše od sebe vzdálené a je tedy nezbytné absolvovat několik dlouhých cest, a to i v našem případě po jižní Africe. Některé naše cesty (včetně safari jízdy) představují často polní nezpevněné cesty, ale také můžeme počítat s asfaltovými silnicemi.  Naše speciální vozidlo je upravené i do takových podmínek, že může být nezbytné, abyste do něj v některých místech "vyšplhali". Často budete chodit pěšky, čekají nás cesty od dlážděných stezek po písečné úseky. Prostředí i charakter cesty vám vždy v předstihu náš průvodce představí. Během některých cest je potřeba se držet skupiny, a to zejména v deltě Okavango, kde je možný střet se zvěří. Na této deltě se budeme přemisťovat tradičními loďkami Mokoro. Někdy bude vyžadováno, abyste se k loďce dostali mělkou vodou a nalodili se přímo z vody. Na cestách budete ubytování v různých ubytovacích zařízeních od stanových kempů po chaty a zařízené ubytovací jednotky. Někde se setkáme s restauracemi, bary a bazénem. Během pobytu (2 noci) na deltě Okavango budete kempovat. Tato dovolená je určena pro dobrodružné cestovatele.

Rozsah služeb

V ceně:

Mezinárodní letenka z Prahy (v případě zájmu z Vídně) do Kapského města a zpět z Johanesburgu, veškerá pozemní doprava pronajatými auty, speciální vozidla v NP Chobe a deltě Okawango, plavba na lodích Mokoro, ubytování v hotelech turistické kategorie, chatách a stanech v tábořištích, vstupné do národních parků Chobe, Etosha, Victoria Falls,  ochutnávky místních specialit v průběhu programu. Česky hovořící průvodce, pojištění CK proti úpadku.

 

Není v ceně:

Vízum, cestovní pojištění, stravu, ostatní vstupy do parků a památek, spropitné

Podrobné informace

Program

1. den

Odlet z ČR do Kapského města

Přílet na letiště v Kapském Městě. Transfer do hotelu. Kapské Město je jedním z nejpozoruhodnějších měst světa a my máme zbytek dne na to, abychom objevili krásy města a nasáli jeho atmosféru. Projdeme se po nábřeží nebo budeme obdivovat světově známé stolové hory.

2. den

Mys Peninsula, pláž v zálivu Hout, africké kolonie tučňáků a přírodní rezervace Cape Point. 

Po setkání se členy skupiny a místním průvodcem se vydáme na cestu, ke kolonii afrických tučňáků do přírodní rezervace Cape Point. Tito robustní tučňáci, známí také jako Jackass nás vesele uvítají v Jižní Africe, a to jejich nepředvídatelným chováním a legračním hýkáním. Naše cesta Kapským Městem pokračuje do srdce Cape - pláž v zálivu Hout. Později můžeme vyzkoušet uvařit si sami tajemství místní kuchyně na pobřeží Viktoria a Alfred. Návrat do hotelu, přenocování.

3. den

Cesta do hor Cedeberg.

Opustíme městský život a vydáme se severně k masivu Cederberg, který získal své jméno po endemickém stromu Cedar. Od naší chaty se vydáme na vynikající trek touto drsnou a dramatickou krajinou formovanou větrem a deštěm. Trek nás vede k řadě míst s dalekým rozhledem a k vodopádům. Přespíme na chatě. Čas strávený na cestě 3 - 4 hodiny.

4. den

Přejezd do Namibie, ubytování na břehu řeky.

Poté, co přejedeme hranice Namibie, zamíříme ke břehům řeky Gariep. Gariep (známá také jako Orange River = oranžová řeka) je nejdelší řekou v Jižní Africe. Nikdy nezklamala, vždy poskytla cestujícím klidné a malebné prostředí. Na jejím břehu se také ubytujeme v místě perfektním pro relax a odpočinek a poté si užijeme společnou večeři. Nevynecháme však ani kratší túru romantickou krajinou podél řeky. Čas strávený na cestě cca 7 hodin.

5. den

Cesta do kaňonu Fish River a prozkoumání zvláštních a zároveň nádherných skalních útvarů.

Před odjezdem budete mít ještě možnost fakultativně vyrazit na plavbu po řece s průvodcem. Kaňon na řece Fish je jedním z nejpůsobivějších přírodních památek v Jižní Africe. Skalní stěny a rokle sahající do hloubky 550 m - to je jakási geologická země divů, která tomuto kaňonu udává druhé místo v žebříčku největších kaňonů na světě. V těchto kulisách si každý užije fantastický trek až  na jedno z míst, odkud uvidíme dramatické změny barev při západu slunce za kaňon. Čas strávený na cestě cca 4 hodiny.

6. den

Namibijská poušť a duny Sossusvlei.

Neustále měnící se krajinou se přesuneme severně na okraj národního parku Namib-Naukluft, největší safari park v Africe (50 000 km2). Zde také najdeme ikonické duny Sossusvlei. Tyto nejvyšší duny na světě nabízí díky svým neustálým změnám barev úžasnou příležitost pro pořizování fotografií a to po celý den od východu po západ slunce. Po příjezdu k Sossusvlei půjde průvodce se skupinou zhruba 3-4 km. Pro ty, kteří nechtějí jít po svých, je zde možnost se svézt vozidlem s pouštní výbavou. Později dorazíme k našemu ubytovacímu zařízení, kde se svlažíme v bazénu a necháme se fascinovat skutečnou africkou pouštní oblohou. Čas strávený na cestě cca 7 hodin.

7. den

Další den strávený objevováním Namibijské pouště a návštěvou kaňonu Sesriem vytvarovaným řekou Tsauchab.

Nejznámější pozoruhodností Namibijské pouště jsou duny, včetně známé duny 45, které bez pochyby vyfotíte nesčetněkrát. Od řeky Tsauchab se táhne velké množství dun sahajících až k Atlantiku. Při troše štěstí zde zahlédneme pštrosy nebo dokonce šakaly. Zdolání dun je zážitek, který si nesmíme nechat ujít a v závislosti na podmínkách navštívíme i kaňon Sesriem - místo vyprahlé krásy, kde se táhnou balvany až ke sfingám. S naším průvodcem pak objevíte krásy a podivnosti, které dělají Sesriem jedním z nejunikátnějších přírodních divů Jižní Afriky. Po dalším dechberoucím pouštním západu slunce se vrátíme do našeho tábora, kde strávíme další noc pod pouštní oblohou.

8. den

Cesta za odpočinkem do pobřežního města Swakpomund.

Chladivý pobřežní vánek, ulice lemované palmami a atmosféra připomínající malou německou vesnici. Swakopmund nabízí odlišný a osvěžující namibijský zážitek a proto si zde také dnešní den odpočineme. Čas strávený na cestě cca 5 hodin.

9. den

Volný den na odpočinek nebo dobrodružné aktivity, které Swakopmund nabízí.

Budete mít možnost obdivovat německou architekturu a objevovat historii a současné krásy města anebo využijete aktivit, které město nabízí. Můžete zvážit výlet lodí za delfíny nebo kolonií tuleňů, vyhlídkový let, návštěvu Crystal galerie, akvária nebo se jen tak potulovat po pláži. Volba je na vás. Noc strávíme v ubytovacím zařízení ve městě.

10. den

Cesta pod vrchol masivu Brandenberg do Damaralandu.

Skrze příkré planiny zkamenělého lesa a vrchol masivu Brandenberg se vydáme dál stále se měnící divokou krajinou Namibie, užijete si nezapomenutelný trek. Brandberg znamená “hořící hora,” což také napovídá žhnoucí červená barva skal, která se objevuje při západu slunce. S průvodcem se také podíváte na skalní malbu “Bílá paní,” jež byla dlouhá léta pro archeology badatelským oříškem. Čas strávený na cestách cca 6 hodin.

11. den

Cesta divočinou Severní Namibie k úžasnému zážitku v národním parku Etosha.

Hlavním prvkem parku je pánev Etosha, asi 6000 km čtverečních solné plochy s jezerem, která působí jako vyprahlá bílá poušť nebo svěže zelená země v závislosti na ročním období. Vyskytuje se zde mnoho vzácných zvířat jako je černý nosorožec, grošovaná antilopa a Impala (velká africká antilopa), které můžeme při troše štěstí zahlédnout při naší cestě do kempu. Etosha je bez pochyby nejvýraznějším africkým národním parkem. Čas strávený na cestě cca 5-6 hodin.

12. den

Safari jízda přes pánve a napajedla národního parku Etosha.

Během častých záplav přitahuje pánev Etosha tisíce plameňáků a dalších brodících se ptáků, ačkoliv je voda bohatá na minerály a je tudíž nepitná. Klíčem k přežití je zde výskyt podzemních pramenů, které utváří napajedla na okrajích pánve. Společně se savanskou zelení, která slouží jako obživa, umožňují tyto prameny existenci různých druhů savců. V období sucha budeme mít šanci vidět velké kočky a v období dešťů (od listopadu do března/dubna) pasoucí se zvířata a jejich predátory vyskytující se po celém parku hledající lepší pastvu. Bez ohledu na roční období pro vás místní průvodce během safari projížďky najde to nejlepší z divokého života v Etoshe.

13. den

Cesta do namibijského kosmopolitního města Windhoek. Volné odpoledne.

Město se nachází v kotlině mezi vrchovinou Khomas a horami Eros, jeho šarm vyniká ve spojení afrických a evropských kultur. Z africké buše pojedeme přímo do srdce německé koloniální éry. Město nabízí spoustu příležitostí k jeho prozkoumání, k nákupu suvenýrů nebo k obdivování novobarokní věže katedrály a koloniální architektury. Čas strávený na cestě cca 7 hodin.

14. den

Překročení hranic Botswany, poušť Kalahari a zážitek s původními obyvateli v buši.

Opouštějící snovou zemi Namibie se vydáme vstříc krásám země Botswana, kde zamíříme do srdce Kalahari. Pustá, ale fascinující krajina, území křováků se klene přes většinové území jižní Afriky s významnými rozdíly mezi jednotlivými kmeny nejen v tradicích a zvycích, ale také v genetické diverzitě. Zatímco budeme hosty v tradičních travinatých chatách, naučíme se během večera něco o Kalaharské kultuře. Čas strávený na cestě cca 7 hodin.

15. den

Cesta do brány Okavanga - do města Maun. Čas na odpočinek u bazénu.

Předtím, než opustíme buš, projdeme se ráno s místními obyvateli, abychom se dozvěděli něco z jejich historie a o fascinujícím způsobu života. Poté už se vydáme do města Maun, kde si můžete užít volného času. Máte možnost si odpočinout u bazénu nebo prozkoumat hlavní město Ngamiland. Můžete se také na vlastní náklady účastnit vyhlídkového letu nad deltou Okavango. V Maunu můžete nasát atmosféru města, kde můžete vyrazit také na menší nákupy. Během volného času se také připravíme na odjezd do oblasti delty v Botswaně. Čas strávený na cestě cca 4 hodiny.

16. den

Transfer terénními vozidly a loďkami Mokoro k soukromému kempu na deltě Okavango.

Zhruba 2 hodiny potrvá cesta terénními vozidly do delty Okavango. Každoročně sem přiteče přes 11 tisíc kubíků vody z Angolské vrchoviny přímo do Delty, což z ní dělá největší světovou vnitrozemskou deltu. U břehu se setkáme s naším místním průvodcem a nalodíme se na tradiční loďky Mokoro, kterými se poplavíme po deltě a budeme pozorovat divoká zvířata. Předtím, než se vydáte na cestu, poučí Vás místní průvodce o bezpečnosti. Během cesty se můžete setkat se slony nebo dokonce lvi a proto je důležité pozorně naslouchat a následovat bezpečnostní instrukce. Po procházce divokou přírodou se vrátíme do kempu, doslova uprostřed divočiny, který je velmi jednoduše zařízen. Jsou zde stany a suché toalety. Po západu slunce se všichni budou podílet na přípravě večeře a poté se můžeme uchýlit k přenocování nebo noční vycházku v blízkosti kempu.

17. den

Den plný objevů a bádání po deltě Okavango - památka UNESCO.

Nejlepší čas v Africe je brzké ráno a proto se i my v tuto dobu za doprovodu ranních zvuků všude kolem nás vydáme během relativního chladna na cestu za poznáním těchto nádherných mokřad delty Okavango. Poté se vrátíme do kempu na zaslouženou svačinu a během horka si odpočineme a třeba i zaplaveme. Navečer zamíříme opět do delty, kde si užijeme nádherný západ slunce a vrátíme se buď zpět do kempu nebo se vydáme na další procházku. V kempu budete mít možnost dát si "kbelíkovou" sprchu před večeří. Zde strávíme ještě jednu noc.

18. den

Solné pánve Makgadikgadi.

Na cestě z delty je možné, že opět zahlédneme divokou zvěř, ale předtím se připravíme na další dramatickou změnu scenérie. Blýskající se solné pánve Makgadikgadi (vyslovuje se "ma hadý hadý") poskytují úžasnou iluzi nekonečných plání. Během období mokra (kdy se pánve promění na travnaté porosty) se zde vyskytují hejna plameňáků a stáda pakoňů a pokud budeme mít štěstí, zahlédneme je. Ačkoliv se v tomto místě flóře moc nedaří, baobaby v tomto prostředí rostou dobře. Čas strávený na cestě cca 4 hodiny.

19. den

Pokračování do národního parku Chobe, odpolední okružní plavba po řece Chobe.

Řeka Chobe je významným prvkem stejnojmenného národního parku a nabízí jednu z největších koncentrací divoké zvěře v Africe. Chobe je známé pro hejna slonů, která v národním parku pobývají. Během roku se může výskyt slonů pohybovat od 500 až do 50 000 a nejčastěji jsou k nalezení u břehu řeky, ze které nejen pijí, ale také se v ní ochlazují. Navečer si užijeme projížďku na lodi při západu slunce a využijeme šanci zahlédnout stáda divoké zvěře. Návrat zpět do našeho ubytovacího zařízení. Užijeme si poslední večer v africké buši. Čas strávený na cestě cca 3 hodiny.

20. den

Překročení hranic směrem k ohromujícímu zážitku Viktoriiných vodopádů.

Naší další zemí je Zimbabwe, zde navštívíme slavné Viktoriiny vodopády, jejíchž "hřmící kouř" může být téměř ohlušující! Z úpatí vyhlídkového místa uvidíme nejen slibované vodopády v celé své kráse, ale i ikonický most Victoria Falls.

21. Den

Přejezd do Johanesburgu

22. Den

Odlet do ČR

Poznámka:

Datum odletu a příletu se může změnit až o cca +/- 3dny v závislosti na konečném letovém řádu.

Zájezdy pořádáme při obsazení minimálního počtu 4 osob.

 

Více informací na telefonech: 474 774 000, 602 665 775


nebo na e-mailu: 
info@world-trek.cz

Recenze

No customer comments for the moment.

Napsat recenzi

Od Kapského Města k Viktoriiným vodopádům, nenáročná poznávací turistika

Od Kapského Města k Viktoriiným vodopádům, nenáročná poznávací turistika

Objevte krásy národních parků Etosha a Chobe. Vydejte se s Křováky (původními obyvateli Jižní Afriky) do buše. Prozkoumejte deltu Okavango na tradičních loďkách Mokoro. Kochejte se krajinou během jízd ve speciálních terénních vozidlech.

 

Napsat recenzi

Blog

CK HROCH s.r.o.  ||  Kořenského 905/4, 400 03 Ústí nad Labem  ||  Tel. +420 474 774 001  |  mobil +420 602 665 775 | +420 724 21 22 40  ||  www.World-Trek.cz | info@world-trek.cz