CK HROCH s.r.o.  ||  Kořenského 905/4, 400 03 Ústí nad Labem  ||  Tel. +420 474 774 001  |  mobil +420 602 665 775 | +420 724 21 22 40  ||  www.World-Trek.cz | info@world-trek.cz

Create an account

Already registered?

Forgot your password?

Turecko, Po vrcholech Turecka (Cappadocia, Mt.Taurus, Mt. Ararat 5.165m)

Turecko - to nejsou jen pláže a luxusní hotely. Pojďte s námi zažít Turecko i z druhé stránky, nádherné vysoké hory, průzračná jezera, divokou květenu, všudypřítomnou historii. Mt. Taurus s nesčetnými horskými jezery. Mt. Ararat, vyhaslý sopečný kužel, ležící na Turecko-Arménské hranici s velice pohnutou historií.

Více informací

39 000 Kč  
Katalogová cena

36 400 Kč

 • 06.09 - 21.09.17
  39 000 Kč
  Katalog
  VYPRODÁNO

 • 26.05 - 03.06.18
  36 400 Kč
  First minute
  VOLNÁ MÍSTA

 • 05.09 - 20.09.18
  36 400 Kč
  First minute
  VOLNÁ MÍSTA

souhrnné informace k zájezdu

Destinace Turecko
Druh zájezdu Turistika | Vysokohorská turistika | Vícedenní přechod hor
Doprava Letecky
Strava Vlastní
Ubytování Kombinované Hotelové + Stan
Náročnost zájezdu 3. Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více

Více informací

Turecko je často asociováno s přímořskými letovisky, plážemi a luxusními hotely. Tato země však nabízí mnohem více, a to od průzračných jezer až přes nádherné vysoké hory. Tou nejvyšší a nejznámější horou je Ararat dosahující výšky 5 165 m. A právě tam se vydáme! Cestou narazíme na spoustu dalších pozoruhodností jako je třeba divoká květena, kterou jinde na světě neuvidíte. Také budeme míjet chrámy, kostely a jeskynní příbytky po prastaré stezce, odkud na nás dýchne historie. Nejdříve si však prošlápneme Cappadocii, abychom se trochu rozehřáli. V tomto historickém regionu najdeme spoustu bizarních útvarů, jenž jsou pozůstatky sopečné činnosti. Abychom se poté příjemně aklimatizovali, vydáme se na přechod masivu hřebene Mt. Taurus s obrovským výskytem horských jezer. A pak konečně vystoupáme na posvátnou horu Ararat. Tento výstup je sice obtížný, ale nikterak technicky náročný. 

Rozsah služeb

V ceně:

Letenka Praha-Istanbul - Praha, ubytování, informační materiály, služby Česky mluvícího průvodce, pojištění CK proti úpadku, místní horský průvodce, noční lůžkový vlak 2os/kupé, předepsané permity, místní průvodce pro výstup na Ararat,  vnitrostátní transfery a doprava, vnitrostátní letenka Van - Istanbul.

 

Není v ceně:

Pojištění, vstupné v Istanbulu, strava.

Podrobné informace

Program:

Turecko je často asociováno s přímořskými letovisky, plážemi a luxusními hotely. Tato země však nabízí mnohem více, a to od průzračných jezer až přes nádherné vysoké hory. Tou nejvyšší a nejznámější horou je Ararat dosahující výšky 5 165m. A právě tam se vydáme! Cestou narazíme na spoustu dalších pozoruhodností jako je třeba divoká květena, kterou jinde na světě neuvidíte. Také budeme míjet chrámy, kostely a jeskynní příbytky po prastaré stezce, odkud na nás dýchne historie. Nejdříve si však projdeme Cappadocii, abychom se trochu rozehřáli. V tomto historickém regionu najdeme spoustu bizarních útvarů, jenž jsou pozůstatky sopečné činnosti. Abychom se poté příjemně aklimatizovali, vydáme se na přechod masivu hřebene Mt. Taurus s obrovským výskytem horských jezer. A pak konečně vystoupáme na posvátnou horu Ararat. Tento výstup je sice obtížný, ale nikterak technicky náročný.

Mt. Ararat je vyhaslým sopečným kuželem ležícím na hranici mezi Tureckem a Arménií. Jeho historie je velmi pohnutá. Od roku 1980 byla tato oblast z důvodu válečného konfliktu po dobu 21 let uzavřená! Nicméně, ať už se od dob Noemovi archy potýkal Mt. Ararat s čímkoliv, nyní je výstup na něj opravdu jedinečnou událostí a stojí za to.

Vzhledem k předchozím výletům a výšlapům do hor ve výškách téměř do 3.900 m nemusíte mít obavy, že byste pro finální výstup nebyli dostatečně aklimatizovaní.

Je tento zájezd pro mne?

V rámci zachování komfortu jsou v programu zahrnuty rezervní a aklimatizační dny, tudíž se nejedná o nijak dlouhý ani náročný trekový výstup. Předchozí horolezecké zkušenosti nejsou ani vyžadovány. Samotný výstup na Mt. Ararat je časově rozdělen do etap trvajících cca 5 hodin denně. Jedině den, kdy zdoláme jeho vrchol, se prodlouží přibližně na 10 hodin výstupu. Je potřeba počítat s proměnlivostí trasy, která začíná na horských loukách a poté se postupně v serpentinách mění na suť a na vrcholu na sněhový povrch.

Pozor z důvodů přísné procedury získávání povolení k výstupu je nutno zájezd objednávat s velkým předstihem. Minimální doba přihlášení je 2 měsíce před plánovaným výstupem.

1. den 

Odlet z ČR. Přílet do Ankary a přesun do hotelu.

2. den

Výlet do Cappadocie - “země krásných koní.” Projedeme skrz údolí Red valley o kterém se říká, že je to nejteplejší údolí v celé oblasti. Po cestě uvidíme místní kostely a vinice, které začínají a zase mizí ve spoustě skalních věží.

3. den

V oblasti Cappadocia zůstaneme a vydáme se na trek v Akvadi (White valley), na jehož úkazech zaznamenáte výrazné známky eroze. Během cesty si do paměti zapíšete překrásný pohled na panorama surrealistické Cappadocie. Odpoledne se přemístíme do oblasti Mr. Taurus.

4. den

Emli - Sokullupinar. Cestu zahájíme sestupem, abychom se později mohli vydat na další výstup přes vysoké sedlo Eznevit yaylasi. Bude-li nám štěstěna nakloněna, zahlédneme nomády pasoucí svá stáda.

5. den

Sokullupinar – Mt. Embler (3723 m) – Yedigoller. Další den vyrazíme na cestu Yalak Deresi trail, vedoucí úzkým kaňonem kolem dravé říčky. Poté vystoupáme do sedla Celikbuyduran Pass, vysokého 3450 m. Tady si dáme pauzu a občerstvíme se. V případě zájmu je možné se odtud vydat na Mr. Embler (3724 m) a zdolat tak jeho vrchol.

6. den

Yedigoller – Sogukpinar (cold spring). V tento den nás čeká sestup až do pásu borových lesů. Po cestě jistě natrefíme na místní horaly, kteří nás určitě budou zvát do svých stanů.

7. den

Sogukpinar – vodopády – Kayseri. Nočním vlakem se přemístíme do měst Erzurum, odkud se vydáme na cestu borovými lesy a projdeme vesnicí Barazama, jejíž obyvatelé dodnes žijí tradičním způsobem. Mimo jiné si spřádají vlastní vlnu a tkají pestrobarevné koberce. Cesta je pak dále lemována kaňonem a vodopády. Zastavíme se také na ukázku dech beroucích panoramat hor v okolí Mt. Taurus.

8. den

Erzurum -Dogubeyazit. K paláci Ishakpasa se přemístíme autem (200km). Zavítáme do kulturního a náboženského centra východní Anatolie Erzurum. Spatříme několik mešit a řadu jiných památek a podíváme se také do chrámu Ishakpasa, pro který je typická výstavba ze 17. století ze vzácného červeného pískovce. Nocleh v hotelu.

9. den

Dogubeyazit – Mt Ararat (Camp I). Ranní přesun do vesnice Eli, odkud nás čeká výstup na majestátní horu Ararat. První tábor leží ve výšce 3.200 m.

10. den

Desátý den je čistě ve znamení aklimatizace, kdy vystoupáme do druhého tábora a sestoupíme zpět.

11. den

Čeká nás opět výstup do druhého tábora ve výšce 4 200 m. Dnes se po cestě naučíte ovládat cepín a chůzi v mačkách, což budete potřebovat na horní zasněženou část vulkánu.

12. den

Dvanáctý den pokoříme vrchol Mt. Araratu 5 165 m. Vyrazíme brzy ráno. Přibližně ve výšce 4.500 m je cesta pokrytá sněhem a ledem. Po té, co si užijeme zdolání vrcholu, vrátíme se zpět do základního tábora.

13. den

Mt. Ararat – Dogubeyazit – Van. Přemístění dlouhé 190 km. Čeká nás sestup do vesnice Cevirme a odtud se vydáme do Dogubeyazit. Odpoledne nás čeká přesun do města Van ležícího na břehu stejnojmenného jezera. Toto jezero je také největší v Turecku.

14. den

Ráno z letiště ve Vanu přeletíme do Istanbulu - město dvou kontinentů, kde nesmí chybět odpolední prohlídka města. Volný program.

15. den

V Istanbulu zůstaneme a vydáme se na prohlídku Modré mešity, nakoupíme na největším krytém trhu na světě - bazar Stroll a večer zakotvíme v tradičních tureckých lázních, kde se budeme věnovat už jen řádné relaxaci.

16. den

Nákup posledních suvenýrů, odlet zpět do ČR.

Poznámka:

Datum odletu a příletu se může změnit až o cca +/- 3dny v závislosti na konečném letovém řádu.

Zájezdy pořádáme při obsazení minimálního počtu 4 osob.

Více informací na telefonech: 474 774 000, 602 665 775
nebo na e-mailu: info@world-trek.cz

Recenze

No customer comments for the moment.

Napsat recenzi

Turecko, Po vrcholech Turecka (Cappadocia, Mt.Taurus, Mt. Ararat 5.165m)

Turecko, Po vrcholech Turecka (Cappadocia, Mt.Taurus, Mt. Ararat 5.165m)

Turecko - to nejsou jen pláže a luxusní hotely. Pojďte s námi zažít Turecko i z druhé stránky, nádherné vysoké hory, průzračná jezera, divokou květenu, všudypřítomnou historii. Mt. Taurus s nesčetnými horskými jezery. Mt. Ararat, vyhaslý sopečný kužel, ležící na Turecko-Arménské hranici s velice pohnutou historií.

Napsat recenzi

Blog

CK HROCH s.r.o.  ||  Kořenského 905/4, 400 03 Ústí nad Labem  ||  Tel. +420 474 774 001  |  mobil +420 602 665 775 | +420 724 21 22 40  ||  www.World-Trek.cz | info@world-trek.cz