CK HROCH s.r.o.  ||  Kořenského 905/4, 400 03 Ústí nad Labem  ||  Tel. +420 474 774 001  |  mobil +420 602 665 775 | +420 724 21 22 40  ||  www.World-Trek.cz | info@world-trek.cz

Create an account

Already registered?

Forgot your password?

Indie poznávací zájezd - Radžastán, zemí mogulů a maháradžů

Velká kulturně poznávací cesta do Rajasthanu, země moghulských císařů a maharádžů. Společně navštívíme známá města Jodhpur, Jaipur, Bikanner, Pushkar, Agru, ale i Váranasí a Dillí. Čekají nás ovšem i zapomenuté vesnice a paláce, o kterých se v průvodcích nedočtete.  

Více informací

58 800 Kč  
Katalogová cena

56 600 Kč

 • 01.04 - 22.04.17
  58 800 Kč
  Katalog
  REZERVACE UKONČENA

 • 30.10 - 21.11.17
  58 800 Kč
  Katalog
  VYPRODÁNO

 • 02.02 - 23.02.18
  58 800 Kč
  Katalog
  VYPRODÁNO

 • 31.03 - 21.04.18
  56 600 Kč
  First minute
  VOLNÁ MÍSTA

 • 30.10 - 21.11.18
  56 600 Kč
  First minute
  VOLNÁ MÍSTA

souhrnné informace k zájezdu

Destinace Indie
Druh zájezdu Turistika a poznání
Doprava Letecky
Strava Vlastní
Ubytování Hotel | Pension | Chata
Náročnost zájezdu 2. Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Více informací

Poznejme společně zemi moghulských císařů a mahárádžů během turistické poznávací cesty tradičním i téměř nenavštěvovaným Rajasthanem. Abychom byli nezávislými cestovateli, využíváme k poznávání koutů této části Indie malý mikrobus, místo tradičních, velkých turistických autobusů. Navštívíme společně známé památky Jodhpur, Jaipur, Jaisalmer, Agru a Bikaner, ale i zapomenuté vesnice a paláce, o kterých se v průvodcích nepíše. Rajastan to jsou strmé skály, skvostné paláce, mohutné pevnosti a velkolepé chrámy. Vzpomínky na dětské příběhy z knihy Tisíce a jedna noc, Vám připomene život v úzkých uličkách, kde život doslova pulzuje v kteroukoli denní dobu. Dalším nezapomenutelným zážitkem nám bude třídenní jízda na hřbetě velbloudů. Ti Vás provezou pouští Thar. Cestou zažijete dobrodružné setkání s obyvateli pouště, kteří jsou zahaleni v pestrých oděvech. Příjemné budou i večerní ohně spojené s vyhlídkou na oblohu posetou hvězdami. Pro návštěvu mohutné pevnosti Amber vyměníme velblouda za slona. Taj Mahal (Tádž Mahál) je jednou z perel, která nesmí chybět v itineráři žádného zájezdu do Indie. I když je postaven z bílého mramoru, jeho barva se mění v závislosti na denní době a jeho osvětlení. K ránu bývá narůžovělý, večer pak mléčně bílý a za svitu měsíce má až zlatou barvu. Podobně známé je také posvátné Varanasi, významné poutní místo pro všechny Hinduisty, kde naši cestu po Radžastánu ukončíme a vrátíme se do Dillí.

Rozsah služeb

V ceně:

Zpáteční letenka do Dillí, snídaně, transfery, doprava minibusem či pohodlným autem po celé trase, výlety dle programu.  Doprava expresním vlakem do Váránasí a zpět. Ubytování v příjemných hotelích, 3-denní trek v poušti Thar - obsahuje jeep, pronájem velbloudů, průvodci a strava na treku, český průvodce, informační materiály, mapky měst navštívených oblastí, tras atd., pojištění CK proti úpadku

Není v ceně:

Strava,cestovní pojištění

Podrobné informace

Program:

Hned po přistání v Dillí Vás přemístíme do hotelu. Tam budete mít možnost si odpočinout, či se vypravit na prohlídku města. V ranních hodinách Vás čeká přesun do Bikanneru, cestu absolvujete malým, ale pohodlným mikrobusem. Město Bikanner je pro svou krásu vyhledáváno mnoha turisty. Leží při okraji pouště Thar. Nejznámějšími místy zde jsou – úchvatná pevnost Junagarh, palác Lalgarh a krysí chrám Karni Mata. K úžasu Vás přivede místní život bazarů, jistě si při jejich procházení vzpomenete na svět snů a pohádek. Až přijedete na starou křižovatku karavanů, v Jaisalmeru, budete mít pocit, že se zde zastavil čas. Toto město plné velbloudích trhů je proslulé svým rychlým zbohatnutím díky obchodu se zlatem a opiem. Přímo nad městem je postaven zámek Mahawaralů a pevnost. Jemnými freskami zdobené staré obchodní domy, fasády Havelis a chrám Jain na Vás již čekají.

Výprava do pouště potrvá tři dny. Ráno se na 40-ti kilometrovou cestu vypravíte džípem, našim cílem je poušť Thar. Zde již budou čekat Vaši průvodci a především velbloudi. Po následné instruktáži se v karavaně vydáte na cestu. První etapa je dlouhá asi 15 – 17km. Pohodlně ji překonáte během 5 – 6 hodin. Po cestě nahlédnete do několika vesniček. Potkáte jejich obyvatele a večer si budete moci poslechnout jejich hudební reprodukce a především zhlédnout etnické tance. Neuvěřitelné barvy na písečných dunách Vám vykouzlí západ slunce. Na noční obloze se rozzáří nepočitatelně hvězd. To vše ve Vás během dvou nocí ve stanech zanechá jistě neopakovatelné zážitky. Poslední třetí den Vás čeká jen hodinová jízda na velbloudím hřbetě. Pak už jen džípem zpět do hotelu.

Další den se přesuneme do „modrého“ města Jodhpur. Čeká nás zde ubytování přímo pod dominantou města, a to pevností Meherangarh. Pevnost byla postavena na 120m vysokém skalním pahorku. Dodnes je pevnost řízena Maháradžou z Jodhpuru. O odolnosti a pevnosti vstupní brány mohou vypovídat jizvy způsobené dělostřelbou. Město je obehnáno 10-ti kilometrovou hradbou. Tu je možné zhlédnout z nejvyššího opevnění. Unikátní sbírky jsou skryty v audienční síni a v muzeu. Na těchto místech se točila i část z filmu Kniha džunglí, dle R. Kiplinga.

Dalším poutním místem při Vaší cestě je Hadími horami obklopený Pushkar. Hašišem provoněné malebné městečko. Nachází se zde svaté Puškarské jezero s 52 posvátnými gháty. V tuto dobu by se zde měly konat již tradiční velbloudí slavnosti nomádů. Shromáždění dobytka, velbloudů, kouzelníků, fakírů a poutníků doprovází tradiční tanec a závody velbloudů. Tato představení jsou k zastižení celý měsíc. Cestou do Pushkaru proběhne několik zastávek, v jedné z nich navštívíte poutní místo a mešitu v Ajmeru.

Následný cíl našeho putování je Jaipur, přezdívaný jako „růžové město.“ Jaipur je hlavním městem Rajasthanu. Jaipur je opravdu rušná metropole s mnoha kontrasty. Velbloudy tažené káry po okraj naložené zeleninou, motocykly, kola či rikši, hemžící se chodce a všudypřítomné posvátné krávy, to vše neodmyslitelně patří ke koloritu města. Nemineme ani observatoř Jantar Mahal nebo Palác větrů. Audienční místnosti, harém a palác můžete obdivovat po vyjížďce na slonovi na mohutnou pevnost Amber. Dále nás čeká návštěva malé pevnosti s největším pojízdným dělem na světě a návštěva sloní vesnice, zde je také možnost projížďky, krmení a masáže slonů.

Při cestě do Agry nás čeká návštěva posvátného opičího chrámu Hanuman temple, kde můžete spatřit poutníky, kteří ze sebe smývají v lázních špatnou karmu. Všudypřítomné opice jsou samozřejmostí.

Památník lásky – mauzoleum Taj Mahal, architektonický zázrak města Agra. Pokud navštívíte toto město v odpoledních hodinách, odmění Vás nezapomenutelným zážitkem. Tento císařský palác proslavila jeho perleťová mešita spolu s červenou pevností. To vše vynikne právě v odpoledních hodinách. Večer nás čeká ubytování v ajurvédském stylu, uvaříme si společně večeři s guru ajurvédy, posedíme na příjemné terase hotelu, budeme relaxovat při mantrách a nasávat energii z Taj Mahalu.

Bohu Shivy zasvěcené město Váranasí. Město je cílem mnoha hinduistických poutníků, mnozí sem přicházejí zemřít. Projdeme desítky ghátů okolo posvátné řeky Gangy. Staneme se na pár hodin součástí místního života. Uvidíme koupající se svaté muže, askety a poutníky při jejich očistné koupeli. Shlédneme kremační obřady na spalovacích ghátech. Večerní obřad Ganga Puja. Každého návštěvníka jistě uchvátí další lákadla tohoto města: Zlatý chrám boha Shivy nebo Sarnath - místo prvního Buddhova kázání a dále pak ruch bazarů či místních tržišť.

Po dvou dnech nás čeká návrat do Dillí. Nyní máte možnost poznat tzv. Staré město. Najdete zde palác Mogulských císařů, Červenou pevnost, chrám či mešitu a minaret Jamni, odkud je kouzelný výhled na celé Staré město. Milionové město budete moci prozkoumat do jeho posledního kouta. Dárky a suvenýry nakoupíme při večerní procházce po Main Bazar, kde seženete téměř vše. Zažijete zde spletitě zauzlované uličky plné vůní, zvuků a barev.

Nové Dillí je zcela odlišné od starého Dillí. Je plné mnoha velkých parků a širokých bulvárů. Navštívíme Lotosový chrám, Ghándiho památník, hlavní centrum Connaught Place a také India Gate- brána Indie Poté již následuje odlet zpět domů.

Poznámka:

Datum odletu a příletu se může změnit až o cca +/- 3dny v závislosti na konečném letovém řádu.

Zájezdy pořádáme při obsazení minimálního počtu 4 osob.

 

Více informací na telefonech: 474 774 000, 602 665 775


nebo na e-mailu: info@world-trek.cz

Recenze

No customer comments for the moment.

Napsat recenzi

Indie poznávací zájezd - Radžastán, zemí mogulů a maháradžů

Indie poznávací zájezd - Radžastán, zemí mogulů a maháradžů

Velká kulturně poznávací cesta do Rajasthanu, země moghulských císařů a maharádžů. Společně navštívíme známá města Jodhpur, Jaipur, Bikanner, Pushkar, Agru, ale i Váranasí a Dillí. Čekají nás ovšem i zapomenuté vesnice a paláce, o kterých se v průvodcích nedočtete.  

Napsat recenzi

Blog

CK HROCH s.r.o.  ||  Kořenského 905/4, 400 03 Ústí nad Labem  ||  Tel. +420 474 774 001  |  mobil +420 602 665 775 | +420 724 21 22 40  ||  www.World-Trek.cz | info@world-trek.cz