CK HROCH s.r.o.  ||  Kořenského 905/4, 400 03 Ústí nad Labem  ||  Tel. +420 474 774 001  |  mobil +420 602 665 775 | +420 724 21 22 40  ||  www.World-Trek.cz | info@world-trek.cz

Create an account

Already registered?

Forgot your password?

Činné sopky, hory, divočina i medvědi na Kamčatce

Kamčatka, poloostrov na konci světa, nebo také „ďáblův kotel.“ I tak by se dala nazvat tato východní výspa Ruska ... poznejte tuto zemi doslova na vlastní kůži během našeho poznávacího zájezdu.

Více informací

74 900 Kč  
Katalogová cena

66 500 Kč

 • 22.07 - 12.08.17
  74 900 Kč
  Katalog
  VYPRODÁNO

 • 21.07 - 11.08.18
  66 500 Kč
  First minute
  VOLNÁ MÍSTA

souhrnné informace k zájezdu

Destinace Rusko
Druh zájezdu Turistika a poznání
Doprava Letecky
Strava Vlastní
Ubytování Kombinované Hotelové + Stan
Náročnost zájezdu 3. Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více

Více informací

Ještě do nedávna byl na tento nemalý poloostrov velmi ztížený přístup. Kamčatka byla znepřístupněná nejen většině obyvatel bývalého Sovětského svazu, ale také především cizincům. V minulosti byla Kamčatka významným kotvištěm válečných lodí a především všech sovětských jaderných ponorek. V dnešní době máme již možnost probádat krásy Kamčatky na vlastní kůži. Příznivé je, že na tuto prozatím neprobádanou zemi, se ještě nedostalo mnoho turistů. Máte tedy jedinečnou možnost poznat její přírodní krásy. Dalo by se říci, že její sopečná příroda je v menší míře podobná té islandské,  avšak místní sopečná krajina nemá ve světě obdoby. Na Kamčatce je mnoho aktivních vulkánů, přesně tedy 29 aktivních a více jak 300 těch neaktivních. Kamčatku lze tedy považovat za sopečnou zahradu, která nemá nikde na světě obdoby. Většina těchto sopek je v pásu, kopírujícím kamčatské pobřeží. Mnoho sopečných a dýmajících kuželů je pokryto ledovcem. Mnohé z nich budete mít možnost osobně navštívit a projít  se i přímo na nich.

Na Kamčatce nejsou k obdivování jen samotné vulkány. Původními obyvateli byla považována za sídlo bohů. Mystickou atmosféru dodávají této krajině bublající kotle plné bahna, často pulzující gejzíry, sem tam vytékající láva a k tomu téměř na každém místě syčící pára. Nadpřirozenou sílu Kamčatce dodávají všudypřítomné pestrobarevné krystaly síry a vařící se voda v malých jezírkách.


Zasloužený odpočinek po náročných trecích při toulkách Kamčatkou si jistě užijete v termálních jezerech. Romantickou relaxaci si můžete dopřát při koupeli pod teplým vodopádem a přitom pozorovat všudypřítomnou volně žijící místní zvěř. Pokud budete ve správný čas na správném, a pro Vás bezpečném místě, zajisté zahlédnete skutečné vládce místní krajiny, medvědy. Ti jsou k vidění při lovu nic netušících lososů.

Rozsah služeb

V ceně:

Zpáteční letenka do Petropavlovska v ceně do 23.000kč v roce 2016, transfery, ubytování v hotelu turistické třídy v Petropavlovsku (4 noci), doprava busem, džípy a vrtulníky, vstupné do NP a rezervací, průvodce, informační materiály, mapky, pojištění CK proti úpadku.

 

Není v ceně:

Strava na cestě v hotelích, horách a safari, fakultativní výlety a cestovní pojištění léčebných výloh.

Podrobné informace

Program:

Váš let na Kamčatku bude směřovat rovnou do Petropavlovska. Vše potřebné na další cesty a další povolení zařídíme hned po Vašem příletu. Pro mnohé z Vás bude již prvním zážitkem na Kamčatce let vrtulníkem. Ten Vás přenese do Kronocké rezervace, přičemž budete moci sledovat první úchvatné vulkány. Při treku Kronockou rezervací projdete údolím mnoha gejzírů, kterých cestou jen ti vytrvalý počtáři napočítají nad 150. Pro další zpestření Vašeho treku vykouzlila příroda na cestě mino zmiňovaného množství vulkánů i tři překrásné vodopády. Dojdeme až ke kráteru Kaldery Uzon, který je v průměru obrovský 12 km. Kráter se rozděluje do pěti termálních polí. Každé pole je naprosto jiné. V západním poli sídlí malé bahenní sopečky, ty mohou trochu vzdáleně připomínat zmenšený model Kamčatky. Jen opravdový odpůrce teplých koupelí pohrdne smočením se v „Lázeňském jezeře", které má teplotu mezi 35 až 40 stupni Celsia. Těmto koupelím se můžete oddávat vedle geologické stanice na východním poli. Nové a nové zásoby vody vyvrhují fumaroly s řadou pramenů, které jsou přímo vedle jezera. Na poloostrově Kamčatka je vše doprovázené stálým bubláním a syčením. Nádherná podívaná Vás čeká na dalším poli, které je zbarveno do oranžova. Zde je rozehrána neuvěřitelná barevná hra, ta je způsobena všudypřítomnou sopečnou činností. Vše je podtrženo velice hustým porostem kvetoucích a příjemně vonících rododendronů. Stále bublající voda a bahno, pekelné syčení plynů a par, Vám dají pocit, že jste v bezprostřední blízkosti samotného pekla. Z tohoto tajemného místa povedou Vaše kroky Údolím smrti. Tento název dostalo díky tomu, že na tomto místě nenajdete opravdu ani stébélko živé trávy, natož živého tvora. Toto místo má na svědomí stále aktivní vulkán Kichpič s jeho fumaroly. Ty svou činností vytvářejí prostředí, ve kterém není možné udržet jakýkoliv organismus na živu. Smutnou podívanou Vám vynahradí kamenné květy, průhledné krystaly, které příroda uspořádala do útvarů podobných květinám.

Po toulání Kronockou rezervací se plynule přesuneme do oblasti nazývané Klučevskaja. Celé této oblasti dominuje ještě stále činná sopka, nesoucí stejný název, tedy Klučevska. Svou nadmořskou výškou je Klučevskaja nejen nejvyšší sopkou Kamčatky, ale i jejím nejvyšším vrcholem (4750m.n.m). Jedním z cílů naší výpravy je i zdolání této činné sopky. Po několikadenním treku, přesněji výstupu, Vám bude odměnou neopakovatelný 360° výhled na pět dalších sopek. Všechny jsou v těsné blízkosti Klučevské.

Relaxaci si dopřejete po celém Vašem putování u horkých pramenů v Naličevské oblasti.

Podrobný program:

1.-2.den

Odlet do Petropavlovsku

2.-3. den

Vyřízení formalit v Petropavlovsku, registrace ovir a výlet do města a jeho okolí

3.-6. den

Přesun do Koronocké rezervace a treky v kaldeře Uzon, tato oblast je závislá na zvláštním povolení vstupu, v případě neobdržení tohoto povolení, přesun do oblastí sopky Mutnovskaja s bohatým fumaroly, bahenními sopkami a řadou chrlících horkých pramenů. Šestý den přesun zpět od Petropavlovsku.

7. den

Přesun do oblasti Ključevskaja,

8. – 12. den

Oblast sopky Ključevska, zde jsou připraveny dvě alternativy programu, první, atraktivnější alternativou je výstup na sopku Ključevskaja, jedná se o technicky nenáročnou vysokohorskou turistiku, vyžadující jistou chůzi, bez dalších horolezeckých zkušeností. Trasa vede zpočátku po sopečném prachu, později po sněhu, vyžadovány jsou mačky, cepín a přilba, protože sníh je po ránu zmrzlý.

Alternativou k tomuto programu je pětidenní trek v okolí sopky s možností návštěvy rezervace mořských ptáků na pobřeží.

13. – 16. den

Oblast Esso, návštěva oblasti známé svými termálními bazénky a také tradiční dřevěnou architekturou, která je zde vůbec nejzachovalejší na celém poloostrově. Čekají nás tu tři jednodenní treky s možností pozorování zvěře i tahu lososů, který v tomto období vrcholí. Zkuste si sami ulovit lososa, možná budete překvapeni, že místní k tomu používají provrtanou lopatu.

17. – 20. den

Relaxace v oblasti Naličevských horkých pramenů, které jsou známou lázeňskou oblastí, hojně navštěvovanou i místními, je zde možnost i výstupu na jeden z nedalekých vulkánů s fantastickým výhledem do okolí.

21. den

Přesun do Petropavlovsku

22. den

Odlet do ČR

Poznámka:

Datum odletu a příletu se může změnit až o cca +/- 3dny v závislosti na konečném letovém řádu.

změna programu vyhrazena z důvodů klimatických, seismických a úředních

Zájezdy pořádáme při obsazení minimálního počtu 4 osob.

 

 

Více informací na telefonech: 474 774 000, 602 665 775
nebo na e-mailu: 
info@world-trek.cz

Recenze

No customer comments for the moment.

Napsat recenzi

Činné sopky, hory, divočina i medvědi na Kamčatce

Činné sopky, hory, divočina i medvědi na Kamčatce

Kamčatka, poloostrov na konci světa, nebo také „ďáblův kotel.“ I tak by se dala nazvat tato východní výspa Ruska ... poznejte tuto zemi doslova na vlastní kůži během našeho poznávacího zájezdu.

Napsat recenzi

Blog

CK HROCH s.r.o.  ||  Kořenského 905/4, 400 03 Ústí nad Labem  ||  Tel. +420 474 774 001  |  mobil +420 602 665 775 | +420 724 21 22 40  ||  www.World-Trek.cz | info@world-trek.cz