CK HROCH s.r.o.  ||  Kořenského 905/4, 400 03 Ústí nad Labem  ||  Tel. +420 474 774 001  |  mobil +420 602 665 775 | +420 724 21 22 40  ||  www.World-Trek.cz | info@world-trek.cz

Create an account

Already registered?

Forgot your password?

ACONCAGUA - Výstup na vrchol Ameriky

Výstup na Aconcaguu je opravdu nevšedním zážitkem, výše už to v Americe nejde... Vydejte se s naším profesionálním průvodcem na nejvyšší vrchol And.

Více informací

72 800 Kč  
Katalogová cena

68 200 Kč

 • 27.12 - 17.01.17
  72 800 Kč
  Katalog
  ODJETO

 • 25.12 - 14.01.18
  72 800 Kč
  Katalog
  VOLNÁ MÍSTA

 • 28.12 - 18.01.19
  68 200 Kč
  First minute
  VOLNÁ MÍSTA

souhrnné informace k zájezdu

Destinace Chile | Argentina
Druh zájezdu Vysokohorská turistika | Expedice
Doprava Letecky
Strava Vlastní
Ubytování Hotel | Pension | Chata
Náročnost zájezdu 4. Vyšší - Fyzická aktivita do 8 hodin denně

Více informací

Aconcagua 6962 m n. m. je nejvyšší vrchol obou kontinentů Ameriky a také se jedná o nejvyšší trekový vrchol světa. Výstup na Aconcaguu není sice technicky náročný, ale je zde zapotřebí dobrá fyzická kondice, jedná se přeci jen o vrchol ve výšce téměř 7000 m n. m. Za náročností hory stojí tady zejména počasí, nechvalně proslulé sněhovými bouřemi, zvanými také bílá tma. Za poměrně vysokou neúspěšností stojí řada výstupů mimo hlavní sezónu. My chodíme vždy v hlavní sezóně, protože pravděpodobnost úspěšnosti je mnohem větší, i když je to vykoupeno trochu vyšší cenou služeb v hlavní sezóně, zejména vyšší cenou za permit. Jako na všech našich programech v horách klademe velký důraz na individuální přístup, proto se skupinám větším než pět osob věnuje více průvodců.

Trasa výstupu vede „normálkou“, cestu nám nekomplikují žádné ledovce, jen sněhová pole, postupná aklimatizace je spíš předimenzována, nemáme ve zvyku ani v nejmenším podceňovat nebezpečí hor. Stejné je to i s vybavením. Většinu trasy projdeme fascinujícím údolím, až po základní tábor Plaza de Mulas, kde začíná samotný výstup. Odsud postupně stoupáme na vrchol Aconcagua přes další tábory Camp Canada, Nido de Condores, Camp Berlin, až po Camp Colera, odkud vyrážíme k vrcholu. Jak píšeme výše, výstup Aconcagua není technicky příliš náročný, zvládne ho průměrně fyzicky zdatný člověk. Největší potíže jsou spojeny s nadmořskou výškou a případnou nepřízní počasí, velmi ztížená orientace ve zhoršeném počasí a i silný rotující vítr viento bianco.

Rozsah služeb

V ceně:

Letenka z Prahy do Mendozy a zpět, ubytování v ubytovnách (hostel - dvoulůžkové pokoje) 5x, tábořiště, veškerá pozemní doprava v Argentině dle programu, kompletní organizační zajištění programu, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Není v ceně:

Strava, cestovní pojištění.

Podrobné informace

Itinerář výstup Aconcagua 6962 m n. m.

 

1.den

Mendoza. Po příletu na letiště v Mendoze se přesuneme do hotelu v centru města. Po relaxaci v hotelu máme v programu krátkou prohlídku města, na podrobnější seznámení bude čas po návratu z expedice.

Ubytování: turistická ubytovna, dvou a vícelůžkové pokoje.

Stravování: v ceně není zahrnuto.

Nadmořská výška: 760 m n. m.

2.den

Penitentes. V dopoledních hodinách vyřídíme potřebná povolení a permit k výstupu na později se přesuneme do Penitentes asi 165 km z Mendozy, cestou nás čeká překonání hřebene And Cordillera de los Andes. Po příjezdu do krásné destinace v Penitentes se ubytujeme v turistické ubytovně. Zde je potřeba definitivně přebalit zavazadla a případně domluvit doprovod mul a nesení našich zavazadel až na Plaza de Mulas.

Ubytování: ubytovna.

Pokoje: dvou a vícelůžkové pokoje.

Stravování: vlastní.

Jízdní doba: cca 3 hodiny.

Nadmořská výška: 2725 m n. m.

 

3.den

Confluencia. V dopoledních hodinách se vydáme z Penitentes do Horcones, kde se nachází check point pro vstup do parku Aconcagua. Po registraci climbing permitů se vydáme na cestu do kempu Confluencia. V tomto kempu strávíme dvě noci, abychom se mohli správně aklimatizovat, než se dostaneme na Plaza de Mulas. Po příchodu do kempu Confluencia bude čas na relaxaci a později na krátký aklimatizační výstup do okolí.

Ubytování: stany.

Trek: cca 4 - 5 hodin.

Převýšení: 2725 m n. m. do 3390 m n. m.

 

4.den

Confluencia - Plaza Francia - Confluencia. Trek na Plaza Francia je aklimatizační výstupem z Confluencia, nadmořská výška pomůže postupně se přizpůsobit výšce, ale je odsud také úžasný výhled na jižní stěnu Mount Aconcagua. Následuje návrat zpět do kempu Confluencia a příprava na další náročný den.

Ubytování: stany.

Trek: cca 6 - 7 hodin (Plaza Francia a zpět do Confluencia).

Převýšení: 3390 m n. m. do 4200 m n. m. a zpět.

 

5.den

Plaza de Mulas. Brzy ráno začneme dlouhou cestu na úpatí hory Aconcagua, do základního tábora na Plaza de Mulas. Budeme procházet údolím, které skýtá impozantní scenérie pohoří And, uvidíte například Playa Ancha a Cuesta Brava. Tato oblast rozlehlých plání a strmých svahů, je velmi vystavena větru a slunci. Proto je potřeba dobře se na tyto rozmary připravit. Nesmíme zapomenout sandály na brodění potoků a řek. Po příchodu a po zaslouženém odpočinku se utáboříme. Je potřeba připravit se i na potíže se spánkem - díky nadmořské výšce.

Ubytování: stany.

Etapa: cca 7 - 9 hodin.

Převýšení: 3390 m n. m. do 4370 m n. m.

 

6.den

Plaza de Mulas. Den využijeme pro aklimatizaci a odpočinek, čas také využijeme pro osvojení si chůze v mačkách a dalších ledovcových technik. Dále je určitě vhodné vydat se na kratší výlet nalehko do okolí.

Ubytování: stany.

Nadmořská výška: 4370 m n. m.

 

7.den

Plaza de Mulas - Mount Bonete - Plaza de Mulas. Cílem 7. dne je aklimatizovat se na výšku přes 5000 m n. m., k tomu využijeme výstup na nedalekou horu Monte Bonete (5100 m n. m.). Tento výstup nám pomůže pomalu přizpůsobit své tělo na vyšší nadmořské výšky. V odpoledních hodinách sestoupíme zpět na Plaza de Mulas, následuje odpočinek.

Ubytování: stany.

Etapa: cca 6 - 7 hodin (výstup a sestup).

Převýšení: 4370 m n. m. do 5100 m n. m.

 

8.den

Rezervní den.

 

9.den

Plaza de Mulas - Camp 1- Plaza de Mulas. V dopoledních hodinách budeme stoupat do prvního výškového tábora, Plaza Canada. Tento výstup využijeme jak pro aklimatizaci, tak také pro vynášku části materiálu. Jedná se o ideální způsob jak si lépe přivyknout na výšku a připravit si půdu pro snazší výstup další den. Po odpočinku v prvním táboře, pokud budeme mít čas a vhodné povětrnostní podmínky, zkusíme i nadále pokračovat ve výstupu (nalehko), abychom dosáhli opět výšky přes 5000 m n. m. V odpoledních hodinách sestup do základního tábora.

Ubytování: stany.

Etapa: cca 6 - 7hodin (výstup a sestup).

Nadmořská výška: 4370 m n. m. do 4910 m n. m. (1. Tábor).

 

10.den

Camp 1. V dopoledních hodinách (po snídani) vyrazíme do tábora 1, díky předchozí vynášce a aklimatizaci nám cesta bude trvat pouze cca 3 hodiny, terén zde není také nijak náročný. Zbylý čas po zbudování tábora proto opět využijeme pro aklimatizaci a vydáme se směrem k druhému výškovému táboru a zpět. Obvykle není v těchto výškách žádný sníh. Od tohoto tábora dále už budeme také závislí na vodě pouze z roztaveného ledu.

Ubytování: stany.

Pěší turistika: cca 3 hodiny.

Převýšení: 4370 m n. m. do 4910 m n. m.

 

11.den

Camp 2. Po snídani budeme stoupat do tábora 2 , Nido de Condores (kondoří hnízdo), pro zbudování tábora je nutné najít vhodné místo kryté hlavně před silným větrem. V tomto táboře zůstaneme dva dny kvůli aklimatizaci a opět také vynášce materiálu do dalšího výškového tábora.

Ubytování: stany.

Etapa: cca 4 hodiny.

Převýšení: 4910 m n. m. do 5380 m n. m.

 

12.den 

Camp 2 - Camp 3 - Camp 2. Na 12.den plánujeme přesunout vybavení a zásoby do tábora 3 (z místa, kde se začne dlouho očekávaný výstup na vrchol Aconcagua. Jedná se o strmý, ale ne příliš dlouhý výstup. Tento den nám opět poslouží také jako aklimatizace pro konečný výstup na vrchol. Po odložení zavazadel je vhodné vyjít ještě kousek nad tábor a po té se vrátit zpět do Nido de Condores, kde opět nabereme sil na další výstup.

Ubytování: stany.

Etapa: cca 4 hodiny.

Převýšení: 5380 m n. m. do 5870 m n. m.

 

13.den

Camp 3. Budeme se pohybovat na úrovni výšky 6000 m n. m., kde leží tábor Colera, s výškou můžeme pociťovat potíže, jako jsou bolesti hlavy, nespavost, ztráta chuti k jídlu, atd. Je důležité toto si uvědomit předem a být na toto připraveni. Po příchodu do tábora je potřeba zajistit si dostatečné množství vody pro následující vrcholový den a co možná nejlépe relaxovat.

Ubytování: stany.

Etapa: cca 4 hodiny.

Převýšení: 5380 m n. m. do 5870 m n. m.

 

14.den

Vrcholový den. Den, na který jsme všichni čekali, s přípravou na výstup začneme ještě před východem slunce, po snídani a sbalení si nejnutnějších věcí (jako jsou náhradní brýle, rukavice, opalovací krém, drobná svačina a pití) vyrazíme k vrcholu, postup bude pomalý s množstvím zastávek, terén není příliš strmý a většinou se jedná o více méně pevné podloží. Cesta nás přivede k místům zvaným Travesía, později na Canaleta a pak následuje konečně vrchol 6962 m n. m.. Ze střechy Ameriky budete mít možnost vidět pláně na východě a rozlehlost And od severu k jihu. Později se vrátíme do tábora Colera.

Ubytování: stany.

Etapa: cca 8 - 12 hodin (výstup na vrchol a sestup do tábora 3).

Převýšení: 5870 m n. m. do 6962 m n. m. a zpět.

 

15.den

Rezervní den pro případ špatného počasí.

 

16.den

Plaza de Mulas. Budeme sestupovat z Camp Colera po známé trase, do základního tábora Plaza de Mulas. Konečně prostor pro oslavu výstupu.

 

Ubytování: stany.

Etapa: cca 8 - 9 hodin.

Převýšení: 5870 m n. m. do 4370 m n. m.

 

17.den

Penitentes. Odpočatí a spokojení po našem úspěchu zabalíme zbytek věcí a vydáme se k check pointu v Horcones. Odsud se přesuneme do Penitentes, kde na nás čeká také vytoužená postel.

Ubytování: ubytovna

Pokoje: dvou a vícelůžkové pokoje.

Stravování: snídaně a večeře.

Etapa: cca 6 - 8 hodin.

 

18.den

Přesun do Mendozy. Odlet do ČR.

Poznámka:

Datum odletu a příletu se může změnit o cca +/- 3 dny v závislosti na konečném letovém řádu.

Zájezdy pořádáme při obsazení minimálního počtu 4 osob.

 

 

Více informací na telefonech: 474 774 000, 602 665 775
nebo na e-mailu: 
info@world-trek.cz

Recenze

No customer comments for the moment.

Napsat recenzi

ACONCAGUA - Výstup na vrchol Ameriky

ACONCAGUA - Výstup na vrchol Ameriky

Výstup na Aconcaguu je opravdu nevšedním zážitkem, výše už to v Americe nejde... Vydejte se s naším profesionálním průvodcem na nejvyšší vrchol And.

Napsat recenzi

Blog

CK HROCH s.r.o.  ||  Kořenského 905/4, 400 03 Ústí nad Labem  ||  Tel. +420 474 774 001  |  mobil +420 602 665 775 | +420 724 21 22 40  ||  www.World-Trek.cz | info@world-trek.cz