CK HROCH s.r.o.  ||  Kořenského 905/4, 400 03 Ústí nad Labem  ||  Tel. +420 474 774 001  |  mobil +420 602 665 775 | +420 724 21 22 40  ||  www.World-Trek.cz | info@world-trek.cz

Create an account

Already registered?

Forgot your password?

Jižní | střední Amerika

Jižní | střední Amerika

Vše co si jen dovedete představit zde najdete. Ponořte se do záhadné historie dávných indiánských kultur, vystoupejte na vysoké hory And nebo se ponořte do deštných pralesů.

Jižní | střední Amerika Počet zájezdů: 75

Podkategorie

 • Argentina

  Obrovská země přezdívaná země stříbra nabízí svou náruč turistům po celý rok a je jen na vás jaký kout této neobyčejně krásné země navštívíte. Chcete zdolat nejvyšší horu Jižní Ameriky Aconcoguu, vydat se na treky kolem nádherných ledovců, pozorovat velryby, tučňáky nebo rypouše, vydat se do nekonečných rovin nebo spatřit impozantní vodopády Iguazu? Tohle vše a ještě mnoho dalších míst opředených prastarou historií můžete zažít na vlastní kůži při dovolené v nádherné Argentině.

 • Belize

  Země jako stvořená pro cestovatele, kterým v žilách koluje dobrodružná krev. Nepříliš velká ale kulturně a přírodně nabušená země nabízí stovky kilometrů nádherných plážích a největší korálový útes na severní polokouli kde si můžete užívat nádherné potápění. Ve vnitrozemí naopak objevte v džungli zarostlé mayské pyramidy, které jsou opředené záhadami už stovky let. Milovníci zvířat si jistě nesmějí odpustit výlet do rezervace Cockscomb, kde žije největší populace juguárů. Při troše štěstí si třeba právě vy přivezete domů tuhle krásnou kočičku.

 • Bolívie

  Jedna z nejbezpečnějších ale zároveň nejchudších zemí Jižní Ameriky, kde téměř na každém kroku potkáte původní obyvatele, který svůj způsob života za několik staletí jen pramálo změnili. Nechte se unést krásou vrcholových partiích vysokých And, projděte se po liduprázdných savanách nebo se ponořte do neprozkoumané Amazonské džungle s mačetou v jedné a fotoaparátem v druhé ruce. Ochutnejte také jak chutná proslulá koka, která vám pomůže při překonávaní výškových rozdílů, které tady pocítíte jako skoro nikde na světě.

 • Brazílie

  Tato obrovská země nabízí tisíce kilometrů pobřeží s krásným mořem, zvlněnou krajinou zarostlé bujnou vegetací kde si vesele skotačí opice a barevní papoušci, obrovské městské aglomerace i malé zapomenuté vesničky. Ale to hlavní gró celé Brazílie je bezesporu Amazonský deštný prales spolu s velkolepou řekou Amazonkou. Vydejte se do nitra deštného pralesa, pozorujte divoká zvířata i růžové říční delfíny. Prožijte dovolenou na kterou nikdy v životě nezapomenete na místech kam se jen tak nějaký člověk nedostane.

 • Ekvádor

  Zdolat velehory And, vystoupat na činnou sopku, smočit palce v kráterových jezerech, seběhnout do deštného pralesa, vykoupat se ve vodách Tichého oceánu a vše zakončit na proslulých a endemity nabytých Galapágách? K tomu všemu mnoho původních indiánských kmenů a vesnic se svou barevnou a kouzelnou atmosférou. Tak přesně tohle zažijete Ekvádoru. V zemi ležící na rovníku, která má vše na co si jen vzpomenete.

 • Guatemala

  Země máyských indiánů pokrytých stovkami sopek, z nichž je několik desítek stále činných. Nádherné pláže pokryté černým pískem, omývané Pacifickým oceánem na jedné straně a na druhé, pobřeží Karibiku s azurovým mořem, bílým pískem a kokosovými palmami. Najdeme tady nádherné stavby, z dob minulých, které jsou do dnes opředené pavučinou záhad. Odhalte s námi kus této zapomenuté historie.

 • Honduras

  Koloniální architektura vytvořená rukou Španělů na jedné straně a starobylé mayské pyramidy a chrámy na druhé. Tak přesně tohle se mísí v nádherném Hondurasu. K tomu všemu stovky kilometrů bílých pláží omývaných Karibikem a Tichým oceánem kde si budete připadat jako v ráji. Zažijte i bláznivý karneval plný tance a barev, na který budete do konce života vzpomínat.  

 • Chile

  Tato uzoučká ale nesmírně dlouhá země působí jako špageta přilepená na západní pobřeží Jižní Ameriky. Chile nabízí nespočet přírodních krás a zajímavostí u kterých budete zběsile cvakat fotoaparáty. Nádherné zasněžené vrcholy And, sopky a gejzíry, neprostupné lesy, divoké pláže, solné pláně i poušť Atacama. Tohle všechno můžete zažít na vlastní kůži a užít si tak dobrodružství v této nádherné zemi. 

 • Kostarika

  Kostarika je jiná než většina států Střední Ameriky. Množství historických zde budete hledat marně, ale co se přírody týče hezčí stát by jste jen těžko našli. Kostarika je přímo prošpikována národními parky plných zvířat a nádherných rostlin. Za návštěvu jistě stojí i některá z krásných činných sopek, kde si budete užívat opojný pocit vítězství ze zdolání hory i pohled do kráteru plného lávy. Odpočinek pak nemůže být lepší než na krásných plážích. 

 • Mexiko

  Kombinace indiánských staveb a španělské koloniální architektury spolu s nádhernou přírodou láká do Mexika čím dál tím více turistů, kteří právem obdivují tuto nádhernou zemi. Ochutnejte vyhlášené místní speciality, které si můžete objednat po celém světě, ale jedině tady mají svojí autentickou nezapomenutelnou chuť. Vše spláchněte stylově tequillou a vyrazte k další kráse Mexika, která na vás čeká téměř na každém kroku. 

 • Nikaragua

  Jedna z nejchudších zemí celé Střední Ameriky žije svým poklidným a ospalým životem. Místní obyvatelé nikam nespěchají a čas na siestu v houpací síti a výbornou kostarickou kávu si vždy najdou. Ovšem nenechte se mýlit. Nikaragua není jen o lenošení. Za návštěvu stojí nádherná koloniální města León nebo Granadu, bublající bahenní sopky nebo nedotčené přírodní rezervace.

 • Panama

  Když se řekne Panama, většině lidí se hned vybaví panamský průplav. Tato gigantická stavba stojí jistě za návštěvu, ale Panama nabízí mnohem víc a po absolvování cesty budete o průplavu mluvit až v druhém sledu. Užijte si dost možná nejlepší potápění na světě, plavání se želvami, túry do nedotčené přírody skrz primární deštný prales, pozorujte nepřeberné množství barevných ptáků, poletujících sem a tam nebo se odvažte na pestrobarevném a temperamentním karnevalu.

 • Patagonie

  Obrovská země, která se zdánlivě táhne až do nekonečna, Patagonie je známá pro svá dobrodružství a pro úžasné mýty. Její zeměpisná nesmírnost je paralela pouze s velikostí jejích pověstí, a to částečně díky spisovatelům, jako jsou Chatwin, Hudson a Theroux, stejně jako Charles Darwin. Navštivte některé z nejúžasnějších míst na Zemi, ať už pěšky, na kajaku, na kole či na lodi. Můžete se těšit na neuvěřitelné výhledy, pokud vyrazíte na túru do oblasti Fitz Roy v Argentině, projeďte chilským národním parkem Torres del Paine, na kole po cyklostezce do Milodon Caves a na sea kajaku proplujte mezi ledovci na Gray Lake.

 • Peru

  Impozantní stát, který byl domovem dávné incké civilizace a ze které se nám dochovali světoznámá města v čele s Machu Picchu. Hornatý terén plný ostrých kopců láká horolezce i turisty z celého světa ke zdolávání And krůček po krůčku. Milovníci zelené barvy si přijdou na své v záplavě zeleně v Amazonské džungli a proč nenavštívit i nejsušší místo na světě když leží téměř na dosah ruky v poušti Atacama. Tak co už máte sbaleno? 

 • Salvador

  Stát, ve kterém se prolínají církevní stavby se starobylými mayskými chrámy a pyramidami. Nejznámějším nalezištěm kde si můžete prolézt a prozkoumat až do morku kosti mayské stavby je Joya de Cerén. Ujít si nesmíte nechat ani činné sopky nebo jezera, která se za stovky let utvořili v kráterech vyhaslých sopek. Po celou cestu vás bude doprovázet vůně kávy, která se zde pěstuje a tak si jí budete vychutnávat čerstvou přímo z první ruky. 

 • Uruguay

  Uruguay je jedna z nejvyspělejších zemí celé Latinské Ameriky a tento fakt je znát na každém kroku. Výborná infrastruktura je základ pro pohyb mezi jednotlivými krásami a tak si zde odpustíme krkolomné a zdlouhavé přesuny. Nádherné jsou především laguny, ve kterých se koupání povýší na úžasný prožitek. Koloniální města a přístavy se svou pulzující atmosférou pohltí všechny a uvrhne je do rytmu, kterými protančíme tuto nádhernou zemi.

 • Kolumbie

  Kolumbie je bohatou směsí scenérií, od svěžího mrakového lesa až po pláže s bílým pískem a palmami. Ať už se chcete procházet koloniálními městy, prozkoumávat Amazonský deštný prales, procházet se po horách Sierry Nevady nebo pozorovat velryby a delfíny na pobřeží Tichého oceánu. V této fascinující zemi se nabízí řada aktivit, navštivte slavnosti Semana Santa v Popayanu a Mompoxu, vydejte se na kávové plantáže a ochutnejte jednu z nejlepších káv na světě. Vydejte se na tropický ostrov Providencia, který se nachází na jednom z největších bariérových útesů na světě a je domovem krásných pláží a vynikajících míst k potápění.

na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 75 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 75 položek