CK HROCH s.r.o.  ||  Kořenského 905/4, 400 03 Ústí nad Labem  ||  Tel. +420 474 774 001  |  mobil +420 602 665 775 | +420 724 21 22 40  ||  www.World-Trek.cz | info@world-trek.cz

Create an account

Already registered?

Forgot your password?

Afrika

Afrika

Stále ještě ne zcela turisty objevený kontinent kam se jen tak někdo neodváží. Ne tak my. S námi zažijete tu pravou Afriku od hor, přes džungle a pouště až po svět pod vodou. 

Afrika Počet zájezdů: 64

Podkategorie

 • Angola

  Pro většinu lidí je Angola jedním z posledních velkých tajemství cestování v Africe. Angola má potenciál být jedním z oslnivých vrcholů Afriky. Za jejími divokými hranicemi číhá druhý největší vodopád kontinentu Kalandula, roztroušené pozůstatky portugalské koloniální historie, hrst rozvíjejících se národních parků, rozlehlé pláže a rozmanité a neuvěřitelná rozmanitost místních lidí.

 • Botswana

  Botswana je zářný příklad že i v Africe může systém fungovat. Přesvědčte se o tom na vlastní kůži a vyrazte společně s námi prozkoumat vyprahlou poušť Kalahari nebo největší vnitrozemskou říční deltu světa, kterou vytváří nádherná řeka Okavango. Navštivte také tajemné skalní malby dávných kmenů a v neposlední řadě se nechte unést při pohledu na majestátní slony, kterých zde žije okolo 60 tisíc. Každý si jistě přijde na své a po této zkušenosti se do Afriky budete s nadšením rádi vracet.   

 • Jihoafrická republika

  Nejvyspělejší stát celé Afriky nabízí vše na co si v Africe jen vzpomenete. Národní parky plné zvířat včetně velké africké pětky, nádherné Viktoriiny vodopády, klasická buš i pouště s písečnými dunami. K tomu stará koloniální města a nádherné pobřeží omývané oceánem. Po milovníky zvířat jsou tu i výlety na velkolepé velryby, a tento zážitek se vám vryje hluboko do paměti jako ostatně celá Afrika. 

 • Keňa

  Keňa - známá země v Africe, rovník prochází přímo středem této země. Keňa toho má opravdu mnoho co nabídnout všem návštěvníkům, láká Vás moře, pozorování divoké zvěře na safari nebo horolezecké výpravy v horách. Keňa se rozkládá na rozlehlé náhorní plošině, jmenuje se Východoafrická vysočina, Nejznámějším příkopem je Velká příkopová propadlina možná jej znáte také jako velký Východoafrický příkop. Ten představuje typickou východoafrickou krajinu, kterou tvoří vyprahlá savana s trnitými keři, několika jezery a sopkami. Pokud budete chtít absolvovat trekový zájezd, Keňa Vám nabízí nádhernou horu pokrytou věčným sněhem  - výstup na Mt. Kenya 5199m.

  Pozorování zvěře je nejčastější v jihozápadním cípu země, tady naleznete většinu safari v Keni. Mezi nejznámější patří jezera Lake Nakuru, Lake Bogoria, Lake Baringo, Lake Naivasha, pozorovat zde můžete nepřeberné množství vodního ptactva, dále jsou velmi známé rezervace Masai Mara, Amboseli, Tsawo a na jihovýchodě pak Shimba hills. Za návštěvu stojí také pobřeží indického oceánu, kde naleznete pláže s bílým pískem a sytě zelenými mangrovníky.

  V Keni naleznete také památky pod ochranou Unesco, jednou z nich je například historické Město Lamu, nachází se na stejnojmenném ostrově. Město samo o sobě je živoucím turistickým centrem rovníkové Afriky, ale vše probíhá v kulisách středověkého města.

 • Kamerun

  Etnicky neuvěřitelně  pestrá země, ve které žije přes 200 národnostních skupin. Země plná domorodých kultur a originální vesnické architektury plné prostých chýší a hliněných domů, ve kterých zažijete tu pravou atmosféru Afriky. Pokud toužíte vidět spoustu divokých zvířat, uchvátí vás jistě národní park Waza. Nedílnou součástí Kamerunu je i výborná kuchyně a samozřejmě fotbal. Je jen na vás do čeho se pustíte dřív.

 • Lesotho

  Království Lesotho působí jako kapka v moři jménem Jihoafrická republika.  Je to malá hornatá země, která uchvátí hlavně milovníky dlouhých pochodů a trekování. Pokud už budete mít chození plné zuby, můžete využít hřbet jednoho z poníků, kteří jsou zve velice populární. Tuto zemi si opravdu zamilujete, pokud máte pro hory místo ve svém srdci.

 • Ghana

  Kakaová Afrika. Tak právě odtud do celého světa proudí černé zlato, na kterém všichni tak ujíždíme. Prohlédnete si plantáže s touto opojnou pochutinou, zarelaxujete na bílých plážích bez jediného živáčka přímo u průzračně modrého oceánu, v doprovodu libozvučných tonu afrického reggae si užijete tu pravou Africkou pohodu. Zabrousíte i do tajemných rituálů voodoo, ze kterých se vám budou ježit chlupy, a budete na tyto zážitky do konce života vzpomínat.

 • Maroko

  Nádherná země, která láká turisty už spoustu let a to oprávněně. Zažijte atmosféru Marrakéše, navštivte starodávné město Fes nebo vystoupejte až téměř do oblak v pohoří Atlas. Zaskotačte si ve vodách středozemního moře nebo Atlantského oceánu a milovníci filmů a zajímavostí z tohoto světa by si neměli nechat ujít zapomenuté město plné kulis z epických filmů, které se nachází uprostřed pouště.

 • Mosambik

  Mosambik, to jsou nekonečné dlouhé a bílé pláže a houpající se palmy, tradice, kultura, úchvatná atmosféra a jedno velké dobrodružství. Tato úchvatná jiho-africká země má hodně, co nabídnout, dlouhé pláže s písečnými dunami, tyrkysové vody plné barevných ryb, dobře zachovalé korály pro potápění, vlny na parádní surfování na jihu. Zajisté Vás ohromí i architektura v koloniálním stylu, pulzující noční život, fascinující kulturní mix a rozsáhlá krásná příroda.

 • Namibie

  Zažijte pravou Afriku v místních domorodých vesnicích, které ještě nejsou poznamenané náporem turistů. Zažijte výlet do pouště nebo vyražte do nádherných národních parků pozorovat divoká zvířata.  Namibie není ale jen zemí plnou písku a stepy. Můžete se těšit i na koupel u sirných pramenů a dokonce si můžete prohlédnout i největší meteorit na světě. To už stojí za návštěvu, co říkáte? 

 • Rwanda

  Přírodní skvost uprostřed Afriky. Pokud toužíte spatřit horské gorily ve volné přírodě tak Rwanda je ta správná adresa. Ale není to jen o gorilách. Uvidíte zde spoustu divokých zvířat a milovníci turistiky mohou zdolat některý z vrcholů, kterých se po celé Rwandě nachází přes 1000. Země se snaží napravit svojí pošramocenou reputaci po souboji etnik a tak turisty vítá s otevřenou náručí. Přesvědčte se o tom na vlastní oči. 

 • Svazijsko

  Malá ale velice sympatická země pokrytá především savanou, která nabízí nejrůznější aktivity. V místních parcích můžete pozorovat ohrožené populace nosorožců i jiná divoká zvířata. Pokud jste milovníci outdooru jistě oceníte nádherné treky nebo adrenalinový rafting na místních divokých řekách. Užijte si prostě super dovolenou se vším všudy na jihu Afriky.

 • Tanzánie

  Tanzanie a Kilimandžáro

  Tanzanie nabízí milovníkům zvěře řadu atraktivních safari, můžete zde nerušeně  pozorovat stáda pasoucích se žiraf, slonů, táhnoucí stáda zeber a pakoňů nebo třeba gazely a buvoly je opravdu fascinující zážitek. K nejznámějším safari se řadí kráter Ngorongoro s největším množstvím zvěře na světě, ale také rozlehlé Serengeti, ležící  u hranic s Keňou a sousedící s národním parkem Masai mara v Keni, dále za návštěvu určitě stojí parky jezero Lake Manyara nebo Tarangire. Pro milovníky horských túr a treků je tu výstup na Kilimandžáro, nejvyšší horu v Africe, známou svým stálým sněhovým příkrovem. Druhou nejvyšší horou v Tanzanii je Mt. Meru, sopečný kužel, ze kterého je fantastický rozhled do národního parku Arusha, ležícího na jejím úpatí, s masivem Kilimandžára v pozadí. „Ostrov koření“ Zanzibarje rájem pro milovníky historie a bílých pláží. Na každém kroku vás navíc bude provázet podmanivá vůně koření, které roste doslova na každém kroku a některé je dokonce endemické. Kamenné město historické centrum města, nesoucí jméno ostrova Zanzibar je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Tanzanie má celkem sedm památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO, kromě kamenného města Zanzibar, ještě kráter Ngorongoro, národní park Kilimandžáro, skalní malby Kondoa, a rokle Olduvai, kde byly nalezeny ostatky jednoho z nejstarších předchůdců člověka a v neposlední řadě rezervace Serengeti a Selous. Jak vidíte, zájezd do Tanzanie může mít opravdu celou řadu podob.

 • Togo

  Pokud chcete zažít dobrodružství, jste na správné adrese. Togo je nepříliš veliká země, ale zato nabízí rozličnou krajinu od pláží Guinejského zálivu, přes savanu až po prales. Togo je navíc považováno za kolébku tajemného vúdú.  A právě svědky vúdú obřadů se můžete stát v odlehlých vesnicích na severu, kam zavítalo jen málo turistů a lidé zde stále žijí v souladu s prastarými zvyky a obyčeji. 

 • Uganda

  Uganda je jednou z nejlepších zemí celé Afriky, co se cestování týče. Přenádherné scenérie si budete užívat na každém kroku a rozmanitost národních parků je zcela neuvěřitelná. Milovníci treků v horách si zde opravdu přijdou na své. Navíc se zde můžete spolehnout na řád a bezpečnost a tak se nemusíte strachovat vyrazit do města ani ve večerních hodinách. A proslulé Viktoriino jezero nebo prameny Nilu? To si přece nesmíte nechat ujít.

 • Zambie

  Pokud chcete zažít Afriku bez turistů a zcela autenticky, vyražte do Zambie. Tato země si stále drží svůj africký ráz. Nádherné jsou zde především národní parky, kde narazíte na všechny africké zvířata na které si jen vzpomenete. A Viktoriiny vodopády? To je přece povinnost každého správného českého cestovatele. Že Emile Holube!   

 • Zimbabwe

  Zimbabwe je země určená pro dobrodružství! Je zde je terén velkolepě rozmanitý od Viktoriiných vodopádů po klidnou oblast Mana Pools dále či divočinu v Hwange, Zimbabwe je největší národní park, ve kterém můžete zažít spoustu adrenalinových dobrodružství od přeletu helikoptérou nad Victoriinými vodopády, raftingem na bílé vodě či skokem bungee na safari ve městě Hwange, dále se můžete sjet řeku v kánoích či si zarybařit na Dolní Zambezi.

 • Etiopie

  Etiopie je jednou z nejvíce fascinujících zemí na africkém kontinentu. Je to zajímavá směsice kultury, náboženství, národů a krajiny - co více byste chtěli od neohroženého afrického dobrodružství? Etiopie je krajina s kontrastní krajinou a pohlcujícím kulturním dědictvím. Severní Etiopie je pokladem historických hlavních měst, kde se i nadále prosazují náboženské zvyky středověku - Axum královny Seby, Lalibela se svými kostely ze 13. století a hrad Gondar ze 17. století. Čeká na Vás tajemné jezero Tana, ostrovní kláštery, modrý Nil, nedaleké Tissisatské vodopády, cesta k bílému Nilu v Chartúmu a mnoho dalších dobrodružství.

 • Madagaskar

  Madagaskar, často nazývaný jako osmý kontinent světa. Madagaskar nemá žádnou paralelu, je to mimořádný sklad přírodních a kulturních bohatství, je to opravdu jedinečná země. Madagaskar má vše od deštného pralesa, plného divoké zvěře až po ohromující křišťálově čisté vody, na světě je méně míst, které nabízejí takovou biologickou rozmanitost a stále je relativně nedotčené cestovním ruchem. Tato dech beroucí nepoškozená krajina Vás jistě uchvátí na celý život. Od svatých kopců Antananarivu až po pirátskou historii Île Sainte Marie je Madagaskar skutečně jedinečným místem. Milovníci přírody budou milovat národní park Andasibe, domov ohroženého Indri lemura a potápěče potěší podvodní katedrály. Zrelaxujte se v úplném soukromí na jednom z mnoha soukromých ostrovů a na těch nejlepších plážích světa.

 • Konžská republika...

  Demokratická republika Kongo není na seznamech mnoha cestujících, obzvláště po letech občanské války, která si vyžádala životy více než šesti milionů lidí a dlouhou historii korupce a politické nestability. Tato země ovšem nabízí neobyčejné zážitky a díky samotné podstatě své krásy a rozmanitosti si zaslouží být viděna, oceněna a chráněna. Kongo má nejstarší národní park v Africe, krásný a jiný park Virunga, na východě země, která hraničí s Rwandou a Ugandou. Kouzelné místo, 3000 kilometrů čtverečních zasněžených hor, ledovců, aktivní sopek, svěží horské lesy a savany.  Kongo je úchvatnou zemí, ať zde zažijete cokoli od času stráveného ve výšinách pro epické výhledy po blízká setkání s některými z nejvzácnějších živočichů na světě či procházení hustými, vlhkými deštnými pralesy při hledání dobrodružství.

 • Malawi

  Kromě legendární malajské přívětivosti, Vás zaujme nejprve na této živé zemi, je její geografická rozmanitost. Krása krajiny v korytě, které je tvořené velkým údolím Rift, je jezero Malawi třetím největším jezerem Afriky. Třpytivě čistá voda, plná barevných krásných ryb.  Čeká Vás nejen návštěva tohoto jezera, ale i potápění, šnorchlování, jízda na kajaku nebo osvěžení na plážích a pouštních ostrovech. V mracích na hlubokém jihu Malawi jsou dramatické vrcholy hory Mulanje a tajemná plošina Zomba, s mlhavými lesy a exotickou divokou přírodou. Dále na severu je další světská krása Nyikské plošiny, její krásné louky, připomínající Skotskou vysočinu.

 • Zanzibar

  Souostroví Zanzibar je ohromující sbírka 40 ostrovů posypaných po celém Indickém oceánu, z nichž každý má oslnivou škálu korálových útesů ke šnorchlování a deštných pralesů k prozkoumání.. Vyberte si, zda se chcete opalovat na palubě lodi či se ponořit do křišťálových vod nebo natáhnout prut přes palubu.  Užijte si tento Kardamonový ostrov plnými doušky.

 • Reunion
 • Mauritius
 • Seychely
 • Nairobi
na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 64 položek
 • 06.11-01.12.2018Další 2 termíny
  98 800 Kč

  98 800 Kč
  Volná místa
 • 02.08 - 18.08.2018
  75 800 Kč

  75 800 Kč
  Volná místa
 • 03.03-22.03.2018Další 2 termíny
  107 900 Kč

  Zájezd do Keni a Tanzánie, zemí jimž... Zájezd do Keni a Tanzánie, zemí jimž dominují hory Mt. Kenya a Kilimandžáro. Uprostřed vyprahlého kontinentu Vás čekají výstupy na Mt. Kenya i na zasněženou horu. Tento okamžik se Vám jistě zapíše do paměti. Svět divokých zvířat poznáte...

  107 900 Kč
  Volná místa
 • 03.03 - 25.03.201808.07 - 30.07.2018
  111 400 Kč

  Zájezd do Keni a Tanzánie, zemí jimž... Zájezd do Keni a Tanzánie, zemí jimž dominují hory Mt. Kenya a Kilimandžáro, na které společně vystoupíme. Tento okamžik se Vám jistě zapíše do paměti. Svět divokých zvířat poznáte při safari po národních parcích Lake Manyara, Ngorongoro...

  111 400 Kč
  Volná místa
 • Víno z prosluněných strání, výhled na... Víno z prosluněných strání, výhled na Stolovou horu, a v dálce mys Dobré naděje. Takové uvítání Vám dokáže připravit jen Jihoafrická republika. Poznejte tuto zemi velmi intenzivně „na vlastní kůži“ lépe, než při běžném poznávacím zájezdu. 

  52 500 Kč
  Volná místa
 • 22.03-10.04.2018Dalších 12 termínů
  92 990 Kč

  92 990 Kč
  Volná místa
 • 54 900 Kč
  Volná místa
 • 18.03-31.03.2018Další 2 termíny
  128 000 Kč

  Komfortní zájezd, kde místo dlouhých... Komfortní zájezd, kde místo dlouhých přejezdů budeme používat přelety letadlem a návštěva známých míst bude začínat z pohodlí hotelů a nádherných lodgií, kde můžeme po denním programu pohodově relaxovat. 

  128 000 Kč
  Volná místa
 • 24.10 - 04.11.2018
  32 900 Kč

  32 900 Kč
  Volná místa
 • 14.04 - 29.04.201819.10 - 03.11.2018
  173 990 Kč

  173 990 Kč
  Volná místa
 • Vše co si představíte, když se řekne... Vše co si představíte, když se řekne Afrika, najdeme právě v Kamerunu, jedné z nejbezpečnějších zemí černého kontinentu. Sopky, deštné pralesy, gorily a modrý Atlantik, to je Kamerun.

  62 300 Kč
  Volná místa
 • 13.10 - 27.10.2018
  59 300 Kč

  59 300 Kč
  Volná místa
Zobrazeno 1 – 12 z 64 položek