CK HROCH s.r.o.  ||  Rooseveltova 2, 400 01 Ústí nad Labem  ||  Tel. +420 474 774 000  |  mobil +420 602 665 775 | +420 724 21 22 40  ||  www.World-Trek.cz | info@world-trek.cz

Create an account

Already registered?

Forgot your password?

Afrika

Afrika

Stále ještě ne zcela turisty objevený kontinent kam se jen tak někdo neodváží. Ne tak my. S námi zažijete tu pravou Afriku od hor, přes džungle a pouště až po svět pod vodou. 

Afrika Počet zájezdů: 23

Podkategorie

 • Botswana

  Botswana je zářný příklad že i v Africe může systém fungovat. Přesvědčte se o tom na vlastní kůži a vyrazte společně s námi prozkoumat vyprahlou poušť Kalahari nebo největší vnitrozemskou říční deltu světa, kterou vytváří nádherná řeka Okavango. Navštivte také tajemné skalní malby dávných kmenů a v neposlední řadě se nechte unést při pohledu na majestátní slony, kterých zde žije okolo 60 tisíc. Každý si jistě přijde na své a po této zkušenosti se do Afriky budete s nadšením rádi vracet.   

 • Jihoafrická republika

  Nejvyspělejší stát celé Afriky nabízí vše na co si v Africe jen vzpomenete. Národní parky plné zvířat včetně velké africké pětky, nádherné Viktoriiny vodopády, klasická buš i pouště s písečnými dunami. K tomu stará koloniální města a nádherné pobřeží omývané oceánem. Po milovníky zvířat jsou tu i výlety na velkolepé velryby, a tento zážitek se vám vryje hluboko do paměti jako ostatně celá Afrika. 

 • Keňa

  Keňa - známá země v Africe, rovník prochází přímo středem této země. Keňa toho má opravdu mnoho co nabídnout všem návštěvníkům, láká Vás moře, pozorování divoké zvěře na safari nebo horolezecké výpravy v horách. Keňa se rozkládá na rozlehlé náhorní plošině, jmenuje se Východoafrická vysočina, Nejznámějším příkopem je Velká příkopová propadlina možná jej znáte také jako velký Východoafrický příkop. Ten představuje typickou východoafrickou krajinu, kterou tvoří vyprahlá savana s trnitými keři, několika jezery a sopkami. Pokud budete chtít absolvovat trekový zájezd, Keňa Vám nabízí nádhernou horu pokrytou věčným sněhem  - výstup na Mt. Kenya 5199m.

  Pozorování zvěře je nejčastější v jihozápadním cípu země, tady naleznete většinu safari v Keni. Mezi nejznámější patří jezera Lake Nakuru, Lake Bogoria, Lake Baringo, Lake Naivasha, pozorovat zde můžete nepřeberné množství vodního ptactva, dále jsou velmi známé rezervace Masai Mara, Amboseli, Tsawo a na jihovýchodě pak Shimba hills. Za návštěvu stojí také pobřeží indického oceánu, kde naleznete pláže s bílým pískem a sytě zelenými mangrovníky.

  V Keni naleznete také památky pod ochranou Unesco, jednou z nich je například historické Město Lamu, nachází se na stejnojmenném ostrově. Město samo o sobě je živoucím turistickým centrem rovníkové Afriky, ale vše probíhá v kulisách středověkého města.

 • Kamerun

  Etnicky neuvěřitelně  pestrá země, ve které žije přes 200 národnostních skupin. Země plná domorodých kultur a originální vesnické architektury plné prostých chýší a hliněných domů, ve kterých zažijete tu pravou atmosféru Afriky. Pokud toužíte vidět spoustu divokých zvířat, uchvátí vás jistě národní park Waza. Nedílnou součástí Kamerunu je i výborná kuchyně a samozřejmě fotbal. Je jen na vás do čeho se pustíte dřív.

 • Lesotho

  Království Lesotho působí jako kapka v moři jménem Jihoafrická republika.  Je to malá hornatá země, která uchvátí hlavně milovníky dlouhých pochodů a trekování. Pokud už budete mít chození plné zuby, můžete využít hřbet jednoho z poníků, kteří jsou zve velice populární. Tuto zemi si opravdu zamilujete, pokud máte pro hory místo ve svém srdci.

 • Ghana

  Kakaová Afrika. Tak právě odtud do celého světa proudí černé zlato, na kterém všichni tak ujíždíme. Prohlédnete si plantáže s touto opojnou pochutinou, zarelaxujete na bílých plážích bez jediného živáčka přímo u průzračně modrého oceánu, v doprovodu libozvučných tonu afrického reggae si užijete tu pravou Africkou pohodu. Zabrousíte i do tajemných rituálů voodoo, ze kterých se vám budou ježit chlupy, a budete na tyto zážitky do konce života vzpomínat.

 • Maroko

  Nádherná země, která láká turisty už spoustu let a to oprávněně. Zažijte atmosféru Marrakéše, navštivte starodávné město Fes nebo vystoupejte až téměř do oblak v pohoří Atlas. Zaskotačte si ve vodách středozemního moře nebo Atlantského oceánu a milovníci filmů a zajímavostí z tohoto světa by si neměli nechat ujít zapomenuté město plné kulis z epických filmů, které se nachází uprostřed pouště.

 • Namibie

  Zažijte pravou Afriku v místních domorodých vesnicích, které ještě nejsou poznamenané náporem turistů. Zažijte výlet do pouště nebo vyražte do nádherných národních parků pozorovat divoká zvířata.  Namibie není ale jen zemí plnou písku a stepy. Můžete se těšit i na koupel u sirných pramenů a dokonce si můžete prohlédnout i největší meteorit na světě. To už stojí za návštěvu, co říkáte? 

 • Rwanda

  Přírodní skvost uprostřed Afriky. Pokud toužíte spatřit horské gorily ve volné přírodě tak Rwanda je ta správná adresa. Ale není to jen o gorilách. Uvidíte zde spoustu divokých zvířat a milovníci turistiky mohou zdolat některý z vrcholů, kterých se po celé Rwandě nachází přes 1000. Země se snaží napravit svojí pošramocenou reputaci po souboji etnik a tak turisty vítá s otevřenou náručí. Přesvědčte se o tom na vlastní oči. 

 • Svazijsko

  Malá ale velice sympatická země pokrytá především savanou, která nabízí nejrůznější aktivity. V místních parcích můžete pozorovat ohrožené populace nosorožců i jiná divoká zvířata. Pokud jste milovníci outdooru jistě oceníte nádherné treky nebo adrenalinový rafting na místních divokých řekách. Užijte si prostě super dovolenou se vším všudy na jihu Afriky.

 • Tanzánie

  Tanzanie a Kilimandžáro

  Tanzanie nabízí milovníkům zvěře řadu atraktivních safari, můžete zde nerušeně  pozorovat stáda pasoucích se žiraf, slonů, táhnoucí stáda zeber a pakoňů nebo třeba gazely a buvoly je opravdu fascinující zážitek. K nejznámějším safari se řadí kráter Ngorongoro s největším množstvím zvěře na světě, ale také rozlehlé Serengeti, ležící  u hranic s Keňou a sousedící s národním parkem Masai mara v Keni, dále za návštěvu určitě stojí parky jezero Lake Manyara nebo Tarangire. Pro milovníky horských túr a treků je tu výstup na Kilimandžáro, nejvyšší horu v Africe, známou svým stálým sněhovým příkrovem. Druhou nejvyšší horou v Tanzanii je Mt. Meru, sopečný kužel, ze kterého je fantastický rozhled do národního parku Arusha, ležícího na jejím úpatí, s masivem Kilimandžára v pozadí. „Ostrov koření“ Zanzibarje rájem pro milovníky historie a bílých pláží. Na každém kroku vás navíc bude provázet podmanivá vůně koření, které roste doslova na každém kroku a některé je dokonce endemické. Kamenné město historické centrum města, nesoucí jméno ostrova Zanzibar je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Tanzanie má celkem sedm památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO, kromě kamenného města Zanzibar, ještě kráter Ngorongoro, národní park Kilimandžáro, skalní malby Kondoa, a rokle Olduvai, kde byly nalezeny ostatky jednoho z nejstarších předchůdců člověka a v neposlední řadě rezervace Serengeti a Selous. Jak vidíte, zájezd do Tanzanie může mít opravdu celou řadu podob.

 • Togo

  Pokud chcete zažít dobrodružství, jste na správné adrese. Togo je nepříliš veliká země, ale zato nabízí rozličnou krajinu od pláží Guinejského zálivu, přes savanu až po prales. Togo je navíc považováno za kolébku tajemného vúdú.  A právě svědky vúdú obřadů se můžete stát v odlehlých vesnicích na severu, kam zavítalo jen málo turistů a lidé zde stále žijí v souladu s prastarými zvyky a obyčeji. 

 • Uganda

  Uganda je jednou z nejlepších zemí celé Afriky, co se cestování týče. Přenádherné scenérie si budete užívat na každém kroku a rozmanitost národních parků je zcela neuvěřitelná. Milovníci treků v horách si zde opravdu přijdou na své. Navíc se zde můžete spolehnout na řád a bezpečnost a tak se nemusíte strachovat vyrazit do města ani ve večerních hodinách. A proslulé Viktoriino jezero nebo prameny Nilu? To si přece nesmíte nechat ujít.

 • Zambie

  Pokud chcete zažít Afriku bez turistů a zcela autenticky, vyražte do Zambie. Tato země si stále drží svůj africký ráz. Nádherné jsou zde především národní parky, kde narazíte na všechny africké zvířata na které si jen vzpomenete. A Viktoriiny vodopády? To je přece povinnost každého správného českého cestovatele. Že Emile Holube!   

na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 23 položek
 • Připravujeme pro vás zájezd do... Připravujeme pro vás zájezd do Etiopie s cestovatelem Romanem Burdou

  0 Kč
  Zájezd je obsazen
 • 06.01-25.01.2018Další 2 termíny
  107 900 Kč

  Zájezd do Keni a Tanzánie, zemí jimž... Zájezd do Keni a Tanzánie, zemí jimž dominují hory Mt. Kenya a Kilimandžáro. Uprostřed vyprahlého kontinentu Vás čekají výstupy na Mt. Kenya i na zasněženou horu. Tento okamžik se Vám jistě zapíše do paměti. Svět divokých zvířat poznáte...

  107 900 Kč
  Volná místa
 • 06.01-28.01.2018Další 2 termíny
  111 400 Kč

  Zájezd do Keni a Tanzánie, zemí jimž... Zájezd do Keni a Tanzánie, zemí jimž dominují hory Mt. Kenya a Kilimandžáro, na které společně vystoupíme. Tento okamžik se Vám jistě zapíše do paměti. Svět divokých zvířat poznáte při safari po národních parcích Lake Manyara, Ngorongoro...

  111 400 Kč
  Volná místa
 • 29.11-16.12.2017Další 2 termíny
  54 900 Kč

  Víno z prosluněných strání, výhled na... Víno z prosluněných strání, výhled na Stolovou horu, a v dálce mys Dobré naděje. Takové uvítání Vám dokáže připravit jen Jihoafrická republika. Poznejte tuto zemi velmi intenzivně „na vlastní kůži“ lépe, než při běžném poznávacím zájezdu. 

  54 900 Kč
  Volná místa
 • 14.01-27.01.2018Další 3 termíny
  131 600 Kč

  Komfortní zájezd, kde místo dlouhých... Komfortní zájezd, kde místo dlouhých přejezdů budeme používat přelety letadlem a návštěva známých míst bude začínat z pohodlí hotelů a nádherných lodgií, kde můžeme po denním programu pohodově relaxovat. 

  131 600 Kč
  Volná místa
 • 13.01 - 26.01.201817.02 - 02.03.2018
  64 900 Kč

  Vše co si představíte, když se řekne... Vše co si představíte, když se řekne Afrika, najdeme právě v Kamerunu, jedné z nejbezpečnějších zemí černého kontinentu. Sopky, deštné pralesy, gorily a modrý Atlantik, to je Kamerun.

  64 900 Kč
  Volná místa
 • 06.01 - 21.01.201803.03 - 18.03.2018
  83 900 Kč

  Poznejte to nejlepší, co země... Poznejte to nejlepší, co země východní Afriky nabízí! Vícedenní přechod masivu Mt. Kenya nabízí výstup na vrchol Pt. Lenana (4986m). V národních parcích Maasai Mara, Shimba Hills a Lake Nakuru, které jsou velice oblíbené, budete mít...

  83 900 Kč
  Pouze online
  Volná místa
 • 26.01-04.02.2018Další 3 termíny
  39 900 Kč

  Dračí hory si ne nadarmo získali svůj... Dračí hory si ne nadarmo získali svůj věhlas nejen díky vodopádu Tugela, druhém nejvyšším na světě, ale hlavně díky své členitosti a rozmanitosti. Naleznete zde hluboké kaňony, připomínající známý Grand Canyon, stolové hory, řadu...

  39 900 Kč
  Volná místa
 • 06.01-20.01.2018Další 2 termíny
  94 900 Kč

  Zájezd do Keni a Tanzánie, země,... Zájezd do Keni a Tanzánie, země, kterým dominují hory Mt. Kenya a Kilimandžáro. Uprostřed vyprahlého kontinentu Vás čekají výstupy na Mt. Kenya i na zasněženou horuKilimandžáro. Tento okamžik se Vám jistě zapíše do paměti. 

  94 900 Kč
  Volná místa
 • 19.01-26.01.2018Další 3 termíny
  22 900 Kč

  Návrat do divočiny, tak by se dal... Návrat do divočiny, tak by se dal charakterizovat tento zájezd. Čeká nás týden vzrušujícího cestování po zajímavé oblasti Jižní Afriky a království Svazijsko, poznáte také Národní park Kruger.

  22 900 Kč
  Volná místa
 • 06.01 - 29.01.201816.03 - 09.04.2018
  99 900 Kč

  Objevte krásy národních parků Etosha... Objevte krásy národních parků Etosha a Chobe. Vydejte se s Křováky (původními obyvateli Jižní Afriky) do buše. Prozkoumejte deltu Okavango na tradičních loďkách Mokoro. Kochejte se krajinou během jízd ve speciálních terénních vozidlech.  

  99 900 Kč
  Volná místa
 • 06.01 - 26.01.201816.03 - 05.04.2018
  61 000 Kč

  Tato vzrušující cyklo dovolená začíná... Tato vzrušující cyklo dovolená začíná u světově známých Viktoriiných vodopádů a končí v Kapském Městě. Po návštěvě nejpůsobivějších vodopádů Afriky, se budeme střídavě přepravovat auty a na kolech, jako třeba ze Zambie přes Botswanu...

  61 000 Kč
  Volná místa
Zobrazeno 1 – 12 z 23 položek