CK HROCH s.r.o.  ||  Kořenského 905/4, 400 03 Ústí nad Labem  ||  Tel. +420 474 774 001  |  mobil +420 602 665 775 | +420 724 21 22 40  ||  www.World-Trek.cz | info@world-trek.cz

Create an account

Already registered?

Forgot your password?

Evropa

Evropa

Napište kapitolu svého života "za humny" 

Evropa Počet zájezdů: 268

Podkategorie

 • Albánie

  Nejdivočejší země Evropy, která Vás chytne za srdce. Drsní lidé, kterým v žilách koluje horká balkánská krev vás překvapí svým temperamentem a pohostinností. Navštívíte starobylé památky, kde na vás dýchne historie ale i bunkry, za všechny třeba Butrint, pevnost Rozafa, Gjirokaster. Dovolená v Albánii jsou také hory a koupání u moře v Sarände. 

 • Arménie

  Nejen, že se Arménie chlubí největším jezerem na Kavkaze, jezero Sevan, ale byla také prvním státem, který měl křesťanství jako oficiální náboženství. To by Vám mohlo naznačit, kolik kostelů cestou po Arménie potkáte. Památky UNESCO, jako jsou kláštery Haghpat a Geghard dodávají na lesku Molokanské kultuře, muzeum genocidy v Jerevanu zase odhaluje hrůzy nedávné minulosti.

 • Belgie

  Belgické království vám nabízí ideální možnost pro aktivní dovolenou. Rovinatý charakter a neobyčejně krásné vesničky a města jsou lákadlem pro cyklistiku i pěší turistiku. Navštivte historické město Bruggy vyhlášené svou malebností a kanály nebo Gent s hradem Gravensteen. Ochutnejte místní vynikající kuchyni, která dělá jedny z nejlepších vaflí, čokoládových pralinek nebo hranolek na světě. Neodmyslitelnou součástí Belgie je i jejich pivo, na které jsou náležitě hrdí. 

 • Bělorusko
 • Bosna a Hercegovina
 • Česká Republika

  Stát nacházející se v srdci Evropy s krásnou přírodou a neuvěřitelným množstvím kulturních a technických památek. Jedno z nejkrásnějších měst světa Praha všechny okouzlí svou historií a malebností. Stejně tak i další historická města a vesnice. Navštivte kamenné hrady nebo nádherné zámky a podnikněte výlety do národních parků. To vše zakončete v příjemných hospůdkách s tradiční kuchyní a jedinečným pivem, o kterém se vám ještě dlouhou dobu budou sbíhat sliny.

 • Estonsko

  Představte si Finsko před 100 lety, se saunami, pláváním v řekách a láskou k divočině - to je přesně dnešní Estónsko, ideální země pro všechny. Estónsko je země, která je zásadně spojena s přírodou, stejně jako s národní hrdostí. Zachovalo se zde naštěstí mnoho národních parků, takže můžete klidně vyrazit na kole nebo pěšky třeba do národního parku Lahemaa. V Estonsku na Vás čeká eklektická směs starobylého bogánu, borovicové lesy a krásné pobřeží.

 • Finsko

  Země tisíce jezer, ostrovů a nekonečných zelených lesů. Vydejte se do oblastí ležící až za polárním kruhem do neobyčejně krásného Laponsko se stády sobů nebo navštivte jeden z 35 národních parků. Díky málo členitému reliéfu si tyto aktivity můžete vychutnat ze sedel kol, pohodové turistiky nebo třeba pří jízdě na skalpech nebo běžkách. Po náročném programu se nadlábněte rybími pochoutkami nebo klobásou, které jsou velice populární. Návštěva pravé finské sauny už bude jen třešinka na dortu.

 • Francie

  Nádherná země, která má téměř vše na co si jen vzpomenete. Chcete zdolat nejvyšší horu Evropy a zažít opojný pocit vítězství? Projet se na kolech mezi nekonečnými vinicemi a ochutnat vynikající vína i kuchyni? Zažít adrenalin při raftování na divokých řekách? Nebo se vydat ke Středozemnímu moři a prochodit ostrovy v pohodovém tempu nebo objevit zcela nový sport - jízdu na sea kayaku? Všechny tyhle aktivity a ještě mnohem víc můžete na našich zájezdech zažít.

 • Grónsko

  Nenechte si ujít dovolenou na největším ostrově na světě, který je zajímavý už tím že geograficky patří již k Severní Americe, ale politicky je pevně spjat s Evropou. Tato svérázná věčně zamrzlá země vás uchvátí svojí rozlehlostí. Za návštěvu stojí historické město Nuk a také proslulý ledový hotel ve kterém vám bude tuhnout krev v žilách. Drsní obyvatelé Grónska, kterým v žilách koluje prastará vikinská krev vás překvapí svou pohostinností a přijmou vás s otevřenou náručí. Za zmínku také stojí grónská kuchyně zakládající se především na rybích pokrmech, které grónští rybáři a velrybáři loví dnes a denně v hlubinách severního ledového moře.

 • Gruzie

  Divoká země, která má vše na co si jen vzpomenete a lidé kteří vás dostanou svým temperamentem a pohostinností. Navštívíte vysoké hory Kavkazu při trekách z Omala, Mestie nebo Kazbegi. Poznáte historická města Gori, Kutaisi nebo Tbilisi, prozkoumáte skalní města David Garedža nebo Vardizia. Vše zakončíte koupáním v Černém moři v letovisku Batumi nebo na vinicích třeba u kláštera Alaverdi. K tomu všemu vynikající různorodá kuchyně se specialitami, které ochutnáte pouze zde. 

 • Holandsko

  Nizozemsko to jsou tisíce kilometrů vymazlených cyklostezek po kterých je radost jezdit. Vydejte se do této nížinaté země, která možná za pár let zmizí pod hladinou moře. Přičichněte k pestrobarevným tulipánům, ochutnejte tradiční sýry a obujte se do stylových dřeváků. To vše za příjemného ševelení lopatek větrných mlýnů a šplouchání vody v umělých grachtech. Komu tohle bude málo může vyrazit na prohlídku historických měst, kde si každý najde to své v jednom z nejliberálnějších států na světě, který opravdu dostojí heslu, co není zakázáno je dovoleno. 

 • Chorvatsko

  Chorvatsko je země s krásným pobřežím, které ale v letní sezoně praská ve švech. S námi se na dovolené v Chorvatku této nepříjemnosti vyhnete. Vydejte se na sea kayakovou výpravu po opuštěných a nebo turisty málo navštěvovaných ostrovech a zažijte to pravé Chorvatsko. Zamilujte si jízdu na sea kayaku, šnorchlujte v průzračných vodách, a koupejte se malých opuštěných plážích. Ochutnejte tradiční  pokrmy přímo u Chorvatů doma a poznejte zvyky těchto neobyčejně přátelských lidí. 

 • Island

  Ostrov přezdívaný země ledu a ohně jistě dostojí svému jménu. Hned po přistání vás podzemní peklo pošimrá po chodidlech přes termálně vyhřívané chodníky a mocná termální energie vás bude provázet i dál. Nechte se okouzlit dramatickou krajinou, ve které se snoubí ledovcová pole spolu s lávovými příkrovy, tryskajícími gejzíry a termálními jezírky. Adrenalin vám bude stříkat z uší při zdolávání vrcholů vulkánů a krev v žilách bude tuhnout během průzkumů lávových jeskyní. Vše dovrší místní folklor založený na prastarých vikinských tradicích.   

 • Irsko

  Věčně zelený ostrovní stát halící se do mléčné neprostupné mlhy nabízí spoustu nádherných přírodních útvarů i tisíce let historie. Ponořte se do země opředené bájnými keltskými rituály i starými kamennými hrady kde se psala evropská historie. Nechte na sebe dýchnout genius loci tradičních irských hospůdek kde ochutnáte ty nejvytříbenější whisky na světě připravované po staletí stejným způsobem. 

 • Itálie

  Na severu tyčící se hradba Alp, kde si na své přijdou milovníci horské turistiky a MTB cyklistiky. Nechte si tělem proběhnout adrenalin při zdolávání obtížných ferrat nebo při horských sjezdech po lesních stezkách. Pokud vás omrzí hory, vyrazte na prosluněný jih třeba na sea kayaku, a vyzkoušejte si tento dynamicky se rozvíjející způsob cestování a objevování. Doplujte na opuštěné pláže a poznejte místní obyvatelé Sicílie a jejich místní kuchyni plnou čerstvých lokálních surovin a mořských ryb spolu s plody moře.  

 • Korsika

  Vysoké hory, azurové moře, nádherné pláže a bezstarostní lidé. Tak přesně na tohle se můžete těšit na Korsice. Vydejte se na pěší treky do překrásných hor, kde budete míjet stáda pasoucích se koní a vy si budete užívat výhledy do okolí nebo prozkoumejte pobřeží ze sea kayaku, které vám dají možnost prozkoumat útesy a skály nořící se přímo z moře.Pokud jsme milovníci cyklistiky určitě vás nadchnou místní cesty kde se radost z jízdy na kole násobí. Po celodenním programu jistě uvítáte vynikající korsické speciality skládající se hlavně z čerstvých ryb, mořských plodů a čerstvé zeleniny. 

 • Lichtenštejsnko

  Lichtenštejnsko, jedna z nejmenších a nejbohatších zemí na světě. Táhne se mezi Švýcarskem a Rakouskem, mezi pohořími, které stoupají strmě nad Rýnem. V Lichtenštejnsku se budete cítit jako v pohádce  - horské knížectví, vedené monarchou, zapuštěné hluboko v Alpách a korunovanými hradbami. Jen 25 km dlouhá Šířka 12 km (v jeho nejširším bodě), Outdooroví nadšenci budou spokojení s pozoruhodným počtem tras na túry a sjezdovkami na lyže vzhledem k velikosti této země. Vydejte se alpskou divočinou do Vaduzu, hlavní obce Lichtenštejnska.

 • Litva

  Jeden ze tří států pobaltských republik vyznačující se rovinatou krajinou kde nejvyšší vrchol trčí až do výšky 294 m n. m. Zdolejte tuto zemi ideálně v cyklistickém sedle a prozkoumejte jí až do morku kosti. Vydejte se do historických měst Kaunas a Vilnius a neopomeňte ani písečné duny na Kurské kose. Otužilci si nesmí odpustit ponoření do vod Baltského moře. Litva a přilehlé pobaltské státy nabízejí ideální místo pro vaší rodinou dovolenou kde si každý člen rodiny přijde na to své. Opomenout nesmíme ani místní rybí speciality nebo masité pokrmy inspirované ruskou kulturou.  

 • Lotyšsko

  Lotyšská pohádková krajina se skládá z barokních zámků a půvabných měst, které se mísí se svěžími lesy a klidnými jezery. Tento baltský národ je ovšem také bohatý na historii a kulturu. Rozmanitý východoevropský národ je domovem mozaiky kultur, včetně Lotyšů, Rusů, Bělorusů, Poláků a Ukrajinců a nachází se mezi Litvou, Estonskem a Ruskem - čtyřmi zeměmi, jejichž bouřlivá historie se vzájemně překrývá a prolíná. Tato země pokrytá lesy rozhodně stojí za návštěvu sama o sobě. Cyklistické trasy jsou převážně ploché a cyklo vyjížďka je vynikající způsob, jak prozkoumat nedotčené pobřeží, třeba právě poté, co jste si nakoupili čerstvé ryby na hlavním trhu v Rize, jenž je na seznamu světového dědictví UNESCO.

 • Lucembursko

  Lucembursko se řadí mezi světové top-tři národy jak v oblasti bohatství, tak v oblasti spotřeby vína, zdá se, že i život v malém Lucembursku je dobrý. Ideální místo na vyjížďku v kopcovitých a částečně zalesněných kopcích, kde cestou potkáte krásné vesničky, které jsou umístěny pod ohromujícími středověkými hrady. Pak je tu ovšem také zábava v Moselle, vinařské oblasti, kde na Vás čeká nejen vynikající váno, ale také romantické procházky a vyjížďky v malebné soutěsce Müllerthal. Celkově má ​​tato malá země spoustu překvapení.

 • Maďarsko

  Dovolená v Maďarsku snoubí aktivní poznávání a radost z pohybu. Zrelaxovat můžete v termálních lázeňských komplexem, které jsou oázou pro tělo i duši spolu s vynikající maďarskou kuchyní kde si nesmíte nechat ujít takové lahůdky, jako jsou halászlé, lángos nebo szegedínský guláš. Nedílnou součástí dovolené v Maďarsku jsou i vynikající vína v čele s legendárním sladkým Tokajem. Tuto  nádhernou zemi můžete poznat během cyklistických a in-line zájezdů.  

 • Malta

  Historická křižovatka, kde se mísí Evropa s arabským světem. Bílá perla středomoří kde se schováte ve stínu středověkých chrámů a pevností a projdete se uličkami, kde když přivřete oči, tak se přesunete o několik století zpět. Nádherné moře a mnoho skalnatých výběžků. Svojí autentičnost Malta již dokázala, když se stala oblíbenou filmařskou destinací např. Troja a Gladiátor.

 • Německo

  Evropský obr, který nabízí mnoho cyklostezek, které jsou ideálním místem pro vaší dovolenou, na kole nebo in-line bruslích. Zažijte radost z jízdy na černém, hladkém asfaltu, kde vám budou kilometry přibývat téměř sami. Přitom navštívíte spoustu zajímavých míst kde se psali evropské dějiny a budete moci obdivovat i venkovskou architekturu. K tomu všemu si budete pochutnávat na notoricky známé německé kuchyni plné knedlíků, brambor, masa a uzenin.  

 • Norsko

  Země fjordů a nedotčené přírody kde si každý přijde na své. Navštivte nádherné národní parky, kde se můžete utábořit ve výborně upravovaných chatách a připravené pro turisty přesně jako jste vy. Pozorujte stáda sobů pasoucích se nerušeně na nekonečných pláních severního Norska. Vydejte se až za polární kruh a zažijte nikdy nekončící den nebo naopak věčnou noc okořeněnou třepetající se polární září. Ochutnáme i vynikající norské rybí pochoutky, které se vyznačují svojí absolutní čerstvostí.

 • Polsko

  Polsko je národem tradic a historie, kultura je zde pevně zakořeněná ve východní pohostinnosti a společenských hodnotách. Polsko je také krajinou s výraznou přírodní krásou, jejíž idylická jezera, pláže a hory poskytují příjemný kontrast ke kulturní zuřivosti měst. Projděte se uličkami 500 let starého města Krakova, které je fascinující, obdivujte gotickou a renesanční architekturu. Navštivte krásné staré město Torun, místo narození astronoma Koperníka; klášter Jasná Gora, ve kterém sídlí známá "Černá Madona" nebo 1000 let staré město Poznaň na břehu řeky Warty.

 • Portugalsko

  Portugalsko ležící na samém západě pevninské Evropy nabízí mnoho přírodních i historických skvostů. Ideálním způsobem jak tuto krásnou zemi prozkoumat je při turistických výletech do mnoha národních parků kde si budete užívat dech beroucí výhledy do krajiny i na širý Atlantik, nebo při pohodové cyklistice po nekonečně prosluněném pobřeží plným vinic, olivových hájů a lesů s korkovým dubem. Večer si nezapomeňte pochutnat na vyhlášených portských vínech a čerstvých rybách.

 • Rakousko

  Tato Alpská země nabízí opravdu mnoho a je těžké si z nepřeberné nabídky vybrat. Můžete se vydat do vrcholových partií hor s ferratovým vybavením a zdolat některou z precizních zajištěných cest nebo se prostě jen oddat vysokohorské turistice s nádhernými výhledy na okolní kopce a zasněžené vrcholky ostrých hor. Pro vyznavače cyklistiky a in-line bruslení jsou v Rakousku podél Dunaje jedny z nejlepších cyklostezek v celé Evropě kde si užijete jak radost z pohybu tak vynikající bílá vína a domácí spetzhle. Opomenout nesmíme ani vynikající zákusky, které jsou ideální k vídeňské kávě.

 • Rumunsko
 • Řecko

  Starověká mytologická země plná antických památek a historie na každém kroku. Ideální místo pro vaší letní dovolenou. Vyplujte na sea kayakách k neobydleným ostrovům a zažijte to pravé dobrodružství. Vykoupejte se a šnorchlujte na opuštěných divokých plážích. Nakoukněte za oponu malých rybářských vesniček, kam opravdu mnoho turistů nezavítá a vychutnejte si místní řeckou kuchyni plnou lehkých salátů, čerstvých ryb a tzatziku.    

 • Slovensko

  Náš východní soused nabízí ideální místo pro strávení dovolené v nádherných horách Tater nebo Karpat. Nádherné horské treky kolem ledovcových ples a přes horské štíty a vrcholy po zajištěných cestách zakončených v příjemných horských kolibách si zamilujete. K tomu výborná domácí slovenská kuchyně plná známých kulinářských pecek jako jsou halušky, kapustnica z kysaného zelí, korbáčiky, oštiepok, nebo pagáče, které se dělají ze škvarků bude odměnou za celodenní dřinu. 

 • Slovinsko

  Malý stát dotýkající se středozemního moře nabízí především ideální místo pro vaší aktivní dovolenou strávenou v Julských Alpách nebo Karavankách. Zdolejte známý vrchol vrchol Triglavu, a vychutnejte si nádherný výhled na štíty ostrých vápencových hor. Pokud nejste vyznavači vysokohorské turistiky vydejte si užít adrenalin na některou z divokých řek nebo objevte okolí termálního jezera Bled s krásnými soutěskami, vodopády nebo si jen užijte relax na plážích jezera. K tomu všemu zážitek podpořte vyhlášenou slovinskou specialitou pljeskavicou.

 • Srbsko
 • Španělsko
 • Švédsko

  Severská země proslulá svou nedotčenou přírodou a nekonečnou záplavou národních parků a rezervací, které jsou ideální pro několikadenní treky, při kterých si budete užívat nádherné výhledy do krajiny, potkávat volně se pasoucí soby nebo si můžete zachytat kapitální ryby v jednom ze stovek švédských jezer. Třešničkou na dortu jsou nádherná švédska města Stockholm a Upsala kde na vás dýchne historie dávných vikingů i vkusná ruka moderních architektů. 

 • Švýcarsko

  Jeden z nejbohatších států světa, ve kterém se snoubí šetrná architektura s nedotčenou přírodní krajinou. Švýcarsko je ideální místo pro vaší dovolenou, ať už se týká poznávání historických měst, jako jsou Bern, Sankt Gallen a Appenzell nebo výletů do nedotčené přírody. Vydat se můžete na stovky turistických tras vedoucí alpskou krajinou kde budete obklopeni jen zelenými lesy a loukami na kterých se v poklidu pasou krávy a v pozadí vykukují majestátní štíty hor na které se můžete pověsit ve ferratovém sedáku. K tomu všemu výborná kuchyně v čele s legendárním fondue. 

 • Turecko

  Pulzující stát patřící z části do Evropy ale mentálně je to již regulérní stát blízkého východu. Dovolená v Turecku nabízí všechny aktivity na které si jen vzpomenete. Koupání v průzračně čistém moři, nikdy nespící metropole v čele s nádherným Istanbulem, přírodní památky i vysoké hory, které čekají jen vás až zdoláte jejich zasněžené vrcholy. K tomu nesmí chybět tradiční kuchyně a pohostinnost. Pochutnáte si na vynikajících salátech, polévkách, sýrech a konečně zjistíte jak chutná ten pravý kebab. V místních kavárnách si pochutnáme na silné turecké kávě a zájemci si mohou potáhnout z vodních dýmek.

 • Ukrajina

  Velká, rozmanitá a do značné míry neobjevená, Ukrajina je jednou z posledních skutečných hranic Evropy, národ bohatý na staré tradice a velmi srdečné a milé lidi. Ukrajina je velká. Ve skutečnosti je to největší evropská země. Můžete se pokochat horskými vrcholky v Karpatech, popíjet nejlepší kávu z východní Evropy v sofistikovaném Lvově či si odpočinout na pláži v Oděse.

 • Velká Británie

  Ostrovní království známe svým konzervativním přístupem a nekonečně dlouhou historií. Na této dovolené se na vás budou téměř na každém kroku vynořovat staré hrady, obranné zdi nebo megalitické stavby bájných druidů. Zážitek podtrhne dramatická krajina Skotska s proslulým jezerem Loch Ness kde stále čeká na objevení jeho bájná příšera. Zamilujte si tyto kraje při cyklistických nebo turistických výletech a vystoupejte i na nejvyšší vrchol Ben Nevis na kterém si budete připadat jako panovníci celé Velké Británie. K tomu samozřejmě nesmí chybět legendární fish and chips a kvalitní skotská whisky. 

 • Dánsko
 • Makedonie
 • Andorra
na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 268 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 268 položek